Одне з міст Дніпропетровщини зобов’язало школи перевести благодійні внески у безготівкову форму

logo

Збір готівки в Кам’янську оголошений незаконним.

Відтепер усі благодійні внески в школах Кам’янського на Дніпропетровщині будуть лише безготівкові. Таке рішення ухвалили місцеві депутати під тиском батьків-активістів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Питання на сесії розглядали зі сварками і лайками. Так звана благодійна допомога, яка здається аж ніяк не добровільно, для багатьох тягар. У цьому зізнається багатодітна мати Олена Славіна. «Я підрахувала, що я у рік на трьох дітей сплачую близько 3 тисяч гривень. Це не включаючи харчування і подарунки», — пояснила вона. Обурюються батьки й тим, що гроші в них збирають на потреби, які мала би забезпечувати влада – починаючи від сплати за інтернет і завершуючи водою, як це зробили в одній зі шкіл. «У батьків просто не було вибору.  Організація питного режиму була зірвана», — кажуть вони.

ВідеоВсі благодійні внески у школах Кам`янського стануть лише безготівковими

Таке рішення прийняли місцеві депутати під тиском батьків-активістів. Кажуть, що гроші в школи носили роками, а прослідкувати куди їх витрачають, не могли через відсутність звітності. Як це рішення сприйняли в місті — знають журналісти ТСН. 

Всі благодійні внески у школах Кам`янського стануть лише безготівковими

Прослідкувати ж, куди витрачаються гроші, неможливо. Дмитро Калінін показує звіт школи, де вчиться його дитина – у ньому лише перелік послуг і загальний рахунок. А скільки коштували товари і як обирали виконавця робіт – невідомо. «Якісь труби, на папір, на інтернет, на фреон, на кепі для спортивної команди, жалюзі, на ремонт туалетів. На міський семінар – тобто близько 32 тисяч гривень», — каже активіст.

Читайте також: У ще одному місті на Дніпропетровщині запроваджують канікули у школах через відсутність опалення

За виведення грошей із тіні батьки-активісти боролися багато років, і врешті на сесії Кам’янської міськради депутати стали на їхній бік. «Всі керівники закладів освіти використовують батьківські фонди і спецрахунки в казначействі, на які надходять кошти. І готівкових розрахунків немає», — констатувала директор департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міськради Тетяна Онищенко.

Фотогалерея У школі в Кривому Розі підлогу зробили з 5-копійчаних монет (3 фото)

6 вересня, 12:46

Кількість переглядів 6941

Тепер головне, кажуть батьки-активісти, щоби директори не домовилися з лояльними батьками і не переклали збір готівки на них, адже вже з’явилися перші охочі піти проти новації. Керівники шкіл коментувати рішення міськради поки що не готові, але не на камеру бідкаються, що працювати без готівки, зате з тендерами, буде набагато складніше.

Кореспондент ТСН Антон Мачула