Обшуки СБУ на «АрселорМіттал» у Кривому Розі: що відомо

logo

Служба безпеки України 20 липня здійснює обшуки на одному із найбільших підприємств України – металургійному комбінаті «АрселорМіттал Кривий Ріг». Мовиться про слідчі дії у справі про підозру у порушенні підприємством норм екологічної безпеки.

Повідомив про факт обшуків виконувач обов’язків генерального директора підприємства Олександр Іванов у відеозверненні у Facebook. Згодом інформацію підтвердило «Громадське».

Читайте також: Українських військових хотіли нагодувати неякісними консервами: СБУ викрила корупційну схему

За словами Іванова, працівники Служби безпеки прийшли з обшуком на новозбудований об’єкт – «третю машину безперервного лиття заготовок». Там силовики начебто вилучили копії документів щодо цього обладнання і «почали перевірку з контролю іонізаційного випромінювання».

«Нещодавно нас, найбільшого іноземного інвестора в Україні, звинуватили в екоциді – знищенні рослинного і тваринного світу, отруєнні повітря і води, що призвело до екологічної катастрофи», – сказав Іванов. Хоча підприємство, мовляв, пройшло «всі екологічні перевірки, в тому числі позапланову – у квітні цього року».

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк відреагував на інформацію про обшуки на своїй сторінці у Facebook: «Тривожний виклик. Розбираюся».

СБУ інформацію наразі не коментувало, однак відомо (за відомостями від «Громадського»), що станом на 21 годину обшуки на гірничо-металургійному комбінаті тривали. З початку дня 20 липня на території комбінату перебувають приблизно два десятки співробітників СБУ та спеціаліст-радіолог.

Важливо: 17 липня СБУ порушила справу проти керівників «АрселорМіттал Кривий Ріг» за порушення норм екологічної безпеки.

Перед цим, 12 липня, президент Зеленський цікавився у представників підприємства, як конкретно вони покращують екологічну ситуацію в регіоні. Мовилося про зобов’язання щодо цього, які «АрселорМіттал» брало на себе.

Що відомо про меткомбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг»?Підприємство належить індійському мільярдеру Лакшмі Мітталу. Воно є найбільшим виробником сталепрокату в Україні. Виробничі потужності підприємства з повним виробничим циклом розраховані на випуск щороку понад 6 мільйонів тонн прокату, приблизно 7 мільйонів тонн сталі та 6,7 мільйона тонн чавуну. Основні ринки збуту – країни Близького Сходу, Африки та Європи.