Область планує реконструкцію лікарні у Кривому Розі за 1,35 млрд грн: тендер

logo

Область планує реконструкцію лікарні у Кривому Розі за 1,35 млрд грн. Відповідний тендер розміщено на Prozorro. Цей проєкт входив до «Великого будівництва» перед початком повномасштабної війни. Йдеться про відому “тисячку” – так лікарню називають місцеві.

Тендер на Prozorro з’явився 26 червня 2024 року. До 11 липня триває прийомзаявок від бажаючих отримати «жирний» підряд, а торги призначено на 12 липня, передає Nikopolnews.

Замовником робіт виступає Департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОВА, а це означає, що фінансуватисяпроєкт очевидно буде з бюджету області. Очікувана вартість робіт 1 348 469 172 грн.

Реконструкцію будівлі головного корпусу КП «Криворізька міська клінічна лікарня №2» Криворізької міськради хочуть замовити зі строком виконання до кінця 2025 року. Мова про вісім блоків. Передбачена реконструкція внутрішніх приміщень із заміною технологічного, медичного обладнання та меблів, утеплення фасадів, реконструкція внутрішніх інженерних мереж та улаштування вимощення по периметрубудівлі, частковий благоустрій території.

Реконструкцію лікарні у Кривому Розі планували в рамках «Великого будівництва»

На цей тендер звернули увагу журналісти проєкту «Наші гроші». Вони зазначають, що проект даної реконструкції ще в 2021 році замовили ФОП Зюзін Валерій Михайлович за 12,76млн грн, а експертний звіт у 2023 році видало ТОВ «ДН-Консалтинг». Цей об’єкт входив до програми Володимира Зеленського «Велике будівництво», тому Юрій Голик публікував на своїй сторінці у «Фейсбуці» фотографії тодішнього стану лікарні та ескізи реконструкції.

https://nashigroshi.org/2024/07/04/u-lysaka-khochut-z-zatochkamy-osvoity-1-4-mlrd-na-remonti-likarni-u-kryvomu-rozi-po-proektu-velykoho-budivnytstva/

реконструкцію лікарні у Кривому Розі

реконструкцію лікарні у Кривому Розі

На думку авторів матеріалу у “Наші гроші!, тендерні обставини свідчать про бажання замовника мінімізувати конкуренцію на торгах.

Так, замовник надав учасникам усього два тижні напідготовку тендерних пропозицій, які мають включати сотні сторінок технічних специфікацій. Оголошення оприлюднили 26 червня, а кінцевий строк подання пропозицій – 11 липня.

У цей термін фактично неможливо вкластися компаніям, які не мали попередніх даних про майбутнє будівництво, – йдеться у матеріалі

При цьому, як пишуть журналісти, замовник не надав учасникам тендеру проекту робіт і відомості ресурсів. Проект обіцяють надати лише тій фірмі, яка вже виграє тендер.

Цеозначає, що нормальний учасник торгів просто не може знати, які будматеріали плануються для робіт. У тендерній документації оприлюднено лише «технічну специфікацію», але в ній немає чітких вказівок на будматеріали. Невідомо навіть яку марку бетону замовник запроектував для будівництва та багато інших речей, – йдеться у статті

Також зазначається, що до участі в торгах допускаються тільки дуже крупні фірми. Для участі в тендері треба підтвердити фінансовою звітністюсередньорічний чистий дохід (виручку) за останні чотири календарні роки (2020-2023 роки) не менше 50% очікуваної суми. Таким чином, потенційний учасник повинен за останні чотири роки мати сумарну виручку в розмірі 2,70 млрд грн, що вдвічі більше від очікуваної вартості закупівлі.

Також на нинішній тендер треба принести два виконані аналогічні договори на будівництво, реконструкцію або капремонт, укладені за останні чотири роки до кінцевого строку подання тендерних пропозицій. При цьому невимагається аби це були саме лікарні, тобто можна прийти з досвідом будівництва будь-чого аби тільки на суму понад 2,7 млрд грн за чотири роки.

У матеріалі «Наші гроші» зазначається, що КП «Криворізька міська клінічна лікарня №2» Криворізької міськради очолює Олена Климович. Місцеві медіа писали, що вона була лікарем Юрія Вілкула, який з 2010 є мером Кривого Рогу. Саме Олена Климович повідомила про нібито серйозні проблеми зі здоров’ям тодішнього кандидата в мери Вілкула напередоднідругого туру виборів у 2020 році. Тоді Юрій Вілкул зняв свою кандидатуру та ліг у лікарню №9, яку очолювала Климович. Ті вибори виграв Костянтин Павлов, але невдовзі він нібито застрелився. Після його смерті Вілкул знову став в.о. голови Кривого Рогу і перевів Климович з лікарні №9 до лікарні №2.

Ще новини Дніпропетровщини:Тендер на реконструкцію Алеї поховань у Нікополі: єдину пропозицію відхилили