Обережно, тонкий лід: у Дніпрі стрімко зросла кількість нещасних випадків на водоймах

Обережно, тонкий лід: у Дніпрі стрімко зросла кількість нещасних випадків на водоймах

За останні п’ять днів на Дніпропетровщині стрімко почала зростати кількість нещасних випадків на водоймах. Про це повідомляє Дніпроград зі слів начальника управління цивільного захисту ДніпроОДА Сергія Коваленко.

Основними причинами нещасних випадків на водоймах на даний момент є нестабільні температурні умови та відсутність міцного льодового покрову. За минулий тиждень в області відбулося 15 нещасних випадків, за яких загинули вісім людей, а 11 чоловік були врятовані. У порівнянні з минулим роком у лютому місяці відбулося значно менше нещасних випадків внаслідок яких загинули чотири людини.

Сергій Коваленко зазначає, що в основному жертвами на водоймах є рибалки, причому досвідченні у своїй справі люди.

«Ми не маємо можливості проконтролювати вихід людей на лід та заборонити це робити. Єдина наша надія на те, що люди будуть проінформовані та попереджені про загрозу знаходження на льоду. Цієї зими лід не призначений для рибалки через погодні умови, тому любителі зимньої риболовлі повинні розставляти пріоритети: або задоволення, або їх життя та безпека», — розповідає Сергій Коваленко.

Він зазначив, що цього року не відбулося нещасних випадків за участю дітей на відміну від минулого року, коли з води було вилучено одну дитину. Також він закликає рибалок не виходити по одному на водойму та забезпечувати себе усіма необхідними предметами у разі падіння під лід. Начальник управління цивільного захисту ДніпроОДА закликає громадян уберегти себе цього року від дозвілля на зимніх водоймах.

Нагадаймо, що нещодавно за ніч на Дніпропетровщині одразу декілька рибалок провалилися під лід.

Автор: Ольга АНДРОСОВА