«Обережно, юрист» і «бабка вередлива»: у Дніпрі розгорівся скандал із таємними списками клієнтів жеку

logo
225980_oberezhno_jurist_i_babka_veredliva_u_dnip.jpeg


Комунальники роздали жителям 6 тисяч квартир образливі характеристики.

База даних жильців території одного з жеків Дніпра опиналася в загальному доступі в інтернеті та шокувала юзерів цинічністю прізвиськ і характеристики, котрими комунальні працівники позначали мешканців квартир. Позначки мали підказувати колегам, кому з жильців можна збрехати, на кого «повісити» борг, а кого ні в якому разі не слід чіпати, бо це поважна людина або ж родич когось із працівників жеку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

«Молодий хлопець юрист – обережно», «Обережно, вся родина бухгалтерів», «Бабка вередлива», «Петрівни куми», «Можна сказати неправду», «Пропускати, працівник податкової», — подібними допоміжними характеристиками пістріє перелік. У ньому в касту недоторканних виділені свахи та навіть коханки сантехніків та інших майстрів, а для тих, хто завдає клопоту комунальникам, не пошкодували навіть нецензурних характеристик. Співзасновник української групи інформаційної безпеки Сергій Дяченко, котрий і виявив документ, спершу навіть подумав, що це якийсь жарт. «Не чекав, що про людей можна писати з таким очевидним цинізмом», — зізнався він.

ВідеоПрацівники дніпровського ЖЕКу у базі квартир дають пожильцям образливі прізвиська

Коханка майстра, сваха двірника, або ж родина бухгалтерів, з якими треба «обережно» – так виглядає база даних звичайного дніпровського ЖЕКу. Принаймні так стверджують фахівці з інформаційної безпеки, які знайшли її в Інтернеті. В базі, кажуть, шість тисяч квартир. Пожильцям працівники дають образливі прізвища та ставлять помітки — кому з них можна збрехати, на кого «повісити» борг, а кого ні в якому разі не чіпати, бо поважна людина.

Працівники дніпровського ЖЕКу у базі квартир дають пожильцям образливі прізвиська

Однак подальше дослідження виявило, що документ, принаймні прізвища та адреси людей у ньому – правдиві. Всі офіційні дані збігаються з територією роботи жеку №50 міста Дніпро. У списку, який у вільному доступі опинився, найімовірніше, через необачність авторів, значиться аж шість тисяч квартир. Свою там знаходить і Ліля – про її батька написане слово, яке вголос соромно вимовити. «Я в шоці від цього», — зізнається вона. Знайшла себе у списку й інша перехожа – і навпроти її прізвища також не вельми приємна характеристика. «Навіть знаю чому: бо вимагали перерахунку квартплати», — каже вона.

Читайте також: Борг у мільярди. Українці не сплатили майже третину платіжок за комуналку листопаді

Жек уже юридично не існує, бо нещодавно пройшов реорганізацію і тепер є складовою місцевого житлосервісу. Але більшість  співробітників  досі працюють, однак запевняють, що список раніше не бачили, і хто його авто їм невтямки. У бухгалтерії, на котру впали підозри, дверей журналістам не відчинили. А в житлово-комунальному депатраменті міста встали на захист комунальників. «Я вважаю, що це фейк – повна нісенітниця та провокація», — твердить начальник цього департаменту Владислав Грицай.

0 із 0

Комунальники поперджають про можливе шахрайство із платіжками

© kpravda.com

]]>

]]>

]]>


А поделиться?Читайте также: