Об’єднана громада на Дніпропетровщині розвиває медицину у власному селищі

logo

Об'єднана громада на Дніпропетровщині розвиває медицину у власному селищі

Медицина, особливо первинна ланка, повина базуватися на запитах громади, підтримуватися і у подальшому контролюватися громадським активом. Голова однієї з найуспішніших громад у процесі реформування місцевого самоврядування та децентралізації на Дніпропетровщині — Царичанської об’єднаної територіальної громади Геннадій Сумський розповів, як активна участь громади включає її у вирішення власних проблем із здоров’ям і не тільки, інформує Дніпроград.

«На сьогодні, завдяки децентралізації, існує тісна співпраця місцевої та обласної влади разом з медичними установами. Ми зараз активно працюємо у напрямку створення єдиного медичного простору для громади і покращенням якості надання медичної допомоги. Власними зусиллями представники громади беруть участь у найрізноманітніших конкурсах та проектах», — зазначив Сумський.

Відтак, Царичанська громада отримала обласний грант на реконструкцію фельдшерсько-акушерського пункту.

«Кошторис виділеного гранту — 600 тис. грн. Преображенський ФАП розміщений у колишньому колгоспному будинку 1982 року будівництва. У будівлі відсутні системи водопостачання та водовідведення, вбиральня знаходиться на дворі. ФАП потребує проведення ряду заходів із енергозбереження: заміни старих вікон, дверей та підлоги, утеплення фасаду будівлі, благоустрою території. Царичанська громада створює належні умови праці для роботи персоналу та надання якісних медичних послуг населенню. Для людей з обмеженими фізичними можливостями для доступу до будівлі передбачається влаштування пандусу», — розповіла головний лікар Наталія Дениско.

Вищезазначена громада також отримала грант від фонду GIZ на медичне обладнання. 

«Проект фонду GIZ полягає у підтримці громад у зв’язку із збільшенням внутрішьопереміщених осіб. Проект був реалізований на суму близько 400 тис грн. — ми отримали необхідне обладнання, МРТ-апарати, холодильники, росхідні матеріали. А також ми покращили знання медичних працівників, в проект входило додаткове навчання медсестер, сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів», — розповіла Наталія Дениско.

Громада також бере участь у проекті USAID «Реформа Віл–послуг у дії». В рамках проекту усі бажаючі можуть безкоштовно пройти тест на ВІЛ та отримати консультацію лікаря.

Автор: Дарина ТВАРА