Нова українська школа має прийти у кожний навчальний заклад незалежно від його розташування, — Павло Хобзей

logo

 Нова українська школа має прийти у кожний навчальний заклад незалежно від його розташування, - Павло Хобзей

З наступного навчального року стартує проект «Нова українська школа» — ключовий в реформі освіти. Сьогодні, 13 березня,  заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час робочої поїздки на Дніпропетровщину розповів ключові зміни та інновації, які чекають першачків України вже 1 вересня. Про це повідомляє Дніпроград з приміщення ДніроОДА.

Без домашнього завдання та оцінок, нові парти, технічне забезпечення та інтерактивні уроки, інший зміст освіти — такі основні складові нової української школи. До неї уже 1 вересня 2018 року підуть всі першокласники. На запровадження сучасних технологій та створення новітнього освітнього середовища в початкових класах у Держбюджеті закладено близько 1 млрд грн. 

 «Цьогоріч всі першокласники мають навчатися за новим стандартом. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті. Акцент – на компетенціях і цінностях учнів. Це й інші методики, які передбачають новітнє обладнання, і навчання вчителів. Нова українська школа має прийти у кожний навчальний заклад незалежно від його розташування», — заявив Павло Хобзей.

Наразі 22 тисячі українських викладачів початкової школи проходять підвищення кваліфікації, серед них — 4,5 тисячі вчителя із Дніпропетровщини. Окрім того, першокласники займатимуться за новими підручниками.

«У квітні будуть подані оригінал-макети підручників. Влітку розпочнеться серійний друк. Для нас головне – щоб книжки були готові до 1 вересня. Величезну увагу приділяємо вчителям, які зараз проходять курси та тренінги. Якщо вчитель не зміниться, нової української школи не буде. Програма навчання вчителів складається з двох частин – очної і дистанційної. Спочатку ми підготували тренерів – тепер вони передають знання вчителям на місцях. Крім того, європейські партнери допомогли підготувати тренерів, які навчатимуть в регіонах викладачів англійської, німецької і французької мов», – зазначив заступник Міністра Павло Хобзей. 

Новий освітянський держстандарт уже пілотується в 100 школах України. У всеукраїнському експерименті беруть участь і чотири школи Дніпропетровщини.

Зазначимо, робота над проектом тривала два роки. За основу взяті кращі практики української школи. Також був використаний досвід Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі.

Автор: Дарина ТВАРА