Німецькі музейники розповіли колегам з Дніпра, як працювати з незручною спадщиною

logo

Німецькі музейники розповіли колегам з Дніпра, як працювати з незручною спадщиною

Сьогодні, 5 липня, німецькі працівники музеїв розповіли колегам з Дніпра та області про нові підходи до колишніх комуністичних місць та об’єктів на прикладі Німеччини. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення — історичного музею імені Яворницького.

Куратор колекцій та архівів у Фундації «Берлінський мур» Манфред Віхман прочитав лекцію про роботу з «незручною спадщиною» — пам’ятками, які залишилися від комуністичного режиму.

Манфред Віхман працював у Єврейському музеї Берліну, він займав посаду заступника голови архіву. За цей час він опублікував низку статей і був куратором різноманітних виставок, зокрема, присвячених німецько-єврейському спортивному руху та життю євреїв у Німеччині у 1933 році. З 2012 року завідує колекціями та архівами у Фундації «Берлінський мур».

«Складна спадщина — саме так можна назвати споруди, які виникли в колишній Німецький Демократичній Республіці (НДР) в період між закінченням Другої світової війни та до повалення Берлінської стіни. Наприклад, пам’ятник Леніну збудували в НДР в 1970, однак вже у 1991 році було прийнято рішення знести постамент. Його розібрали більше ніж на 100 шматочків. Однак при цьому не відбулося публічного повалення пам’ятника, також не залучалась медійна увага», — розповів фахівець.

В основній частині лекції йшлося про зміну ставлення політиків та громадян Німеччини до комуністичних меморіалів. З часом виникали суперечливі погляди до монументів, споруд та пам’ятних знаків.

Нагадаємо, що третього липня у Дніпрі стартувала п’ятиденна тренінгова програма «Культ чи культура. Школа музейних компетенцій». В рамках якої пройшла лекція в історичному музеї Яворницького.

Автор: Людмила СТУПАК