Нікополь долучився до проєкту з покращення доступу до первинної медичної допомоги

logo

Нікополь, а також ще декілька громад району, долучилися до проєкту з покращення доступу до первинної медичної допомоги. У Нікопольській міській раді розповіли, що саме передбачає цей проєкт.

Про це інформуєNikopolnews.

Нікопольська територіальна громада долучилась до проєкту з покращення доступу наших жителів до первинної медичної допомоги за підтримки USAID

На початку 2024 року проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)   «Підтримка реформи охорони здоров’я»ініціював масштабну Відкриту грантову програму з відновлення доступу населення  до медичної допомоги  для більш ніж чотирьох мільйонів українців дев’яти областей. Від Дніпропетровщини у проєкті беруть участь 16 територіальних громад, однією з яких було обрано і Нікопольську громаду. Проєкт реалізовуватиметься до грудня 2024 року.

Пошкодження та руйнування інфраструктури під час повномасштабної війни значно ускладнює логістику та доступ населення до потрібних медичних послуг. Томуфокус даних проєктів націлений саме на найбільш постраждалі від війни громади.

Партнер, який розпочав роботу із медичними закладами, громадами та населенням Дніпропетровської області – це благодійна організація «100% ЖИТТЯ».

Реалізація проєкту починається з ситуаційного аналізу, який дозволить оцінити стан і потреби місцевої системи охорони здоров’я, виявити основні барʼєри доступу до медичних послуг та скоригувати зусилля для досягнення результатів із покращення доступу до медичноїдопомоги, особливо для уразливих груп населення.

Нікополь долучився до проєкту з покращення доступу: що може отримати місто

За результатами аналізу планується:

запровадження передових моделей та підходів роботи закладів ПМД, таких як мультидисциплінарний підхід у наданні послуг, розширення повноважень медичних сестер, започаткування груп рівних;закупівля обладнання (медичного й офісного);розвиток професійних компетенцій медичного персоналу;покращеннякомунікацій медичних закладів із пацієнтами, в тому числі направлених на покращення обізнаності щодо безоплатних медпослуг за державною Програмою медичних гарантій**;підвищення фінансової та юридичної грамотності управлінських команд медичних закладів та органів місцевого самоврядування; посилення кібербезпеки закладів охорони здоров’я.

Перелік територіальних громад Дніпропетровської області, які беруть участь у проєкті з покращення доступу жителів до первинної медичноїдопомоги за підтримки USAID:

1.Синельниківський район: Васильківська селищна, Іларіонівська селищна, Межівська селищна, Першотравенська міська, Петропавлівська селищна, Покровська селищна, Раївська сільська, Синельниківська міська

2.Нікопольський район: Марганецька міська, Нікопольська міська, Покровська міська, Покровська сільська, Томаківська селищна.

3.Криворізький район: Глеюватська сільська, Новопільська сільська,Широківська селищна.

КНП «Нікопольський центр первинної медико-санітарної допомоги» НМР також став учасником проєкту і розпочав спільну роботу з партнером, завдяки чому зможе пройти навчання та, за потреби, отримає необхідне обладнання для покращення доступу та якості надання послуг жителям нашої громади, – зазначають у пресслужбі НМР

Програма медичних гарантій — державна програма, що має на меті забезпечувати потреби пацієнта щодо отримання якісної медичної допомоги за основниминапрямками, незалежно від його фінансової спроможності та стану здоров’я.

За посиланням більше інформації про програму медичних гарантій.

Довідка: 

Проєкт USAID «Підтримка реформи охорони здоровʼя» спрямований на підтримкуреформування та відновлення системи охорони здоров’я України за фінансового сприяння уряду США. Його мета полягає у сприянні розбудови прозорої, підзвітної та ефективної системи охорони здоровʼя шляхом підтримки медичної реформи на всіх рівнях та цифрової трансформації охорони здоров’я. Проєкт покращує доступ українців до високоякісних медичних послуг, а також спрямований на стабілізацію й відновлення системи охорони здоров’я для забезпечення безперервності надання медичних послуг.

Щеновини Нікополя і району: У Нікополі працюють 13 амбулаторій: які послуги вони надають і як отримати