Незручні зупинки та високі бордюри. Як облаштована інфраструктура Дніпра для маломобільних людей

logo

image

У Дніпрі частина інфраструктури не облаштована для людей з інвалідністю. Мешканка міста Ганна Ціпура все своє життя пересувається на візку, дівчина має дитячий церебральний параліч. Розповідає, найскладніше – подолати бордюри та дістатись до зупинок громадського транспорту. За її словами, у місті подекуди є пониження бордюрів, однак це лише точкове вирішення проблем, проїхати на візку у більшості випадків не вдається.

«Зупинки теж не всюди зручні, щоб сісти на автобус. Треба зробити занижені бордюри саме на зупинках, щоб людям було зручно. Такі високі бордюри наробили, це не дуже доступно у нашому місті», — каже Ганна Ціпура.

Завідувач сектора моніторингу цін департаменту капітального будівництва міськради Ростислав Голубовський-Єрощук зазначає, що для вирішення проблеми пересування маломобільного населення у Дніпрі облаштовують зупинки громадського транспорту. Однак кількість зроблених об’єктів та вартість робіт назвати не зміг.

За словами начальника управління інфраструктури міськради Дмитра Коробова, потреби маломобільних людей враховують при ремонті внутрішньоквартальних доріг. За цей рік облаштували 130 дворів, на це з міського бюджету витратили 250 мільйонів гривень.

«При кожному ремонті внутрішньоквартальної дороги виконується пониження бортового каменя до рівня проїжджої частини. Це як і на тротуарах та, наприклад, на підході до кожного під’їзду. Це дає можливість пересуватися двором не спотикаючись об бордюрний камінь, який до ремонту був на висоті 15 см від проїжджої частини», — розповідає Дмитро Коробов.

Двір за адресою Вернадського 35, мешканці багатоквартирного будинку власноруч облаштували, зробивши його доступним для маломобільних. Тут встановили близько 50 паркувальних стовпчиків.

«Були дійсно незручності, коли ми вимушені були йти по дорозі, бо не було тротуару. Тобто, машини паркувалися на тротуарі, це створювало певні незручності. Особливо жінкам з маленькими дітьми, з колясками», — каже голова правління ОСББ «Вернадського 35» Дмитро Білий.

Однак, як зазначає начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення міськради Владислав Макарець, самовільно встановлювати такі конструкції заборонено.

«Якщо ви самовільно встановлюєте будь-який обмежувач, який не дозволяє проходу чи проїзду, він має бути санкціонований. Починаючи зі звернення до міської ради з підписами голосів загальних зборів, підготовки рішення виконкому про надання дозволу на встановлення», — зауважує посадовець.

За умови наявності розробленого проєкту та відповідного дозволу мешканці можуть встановлювати обмежуючі конструкції у своїх дворах як за власні кошті, так і подаватися на програми співфінансування, тоді частина витрат буде покрита з міського бюджету.

— Житомирянка Олена Котікова скаржиться на те, що під’їзд її будинку не обладнаний пандусом

-«В Ужгороді тільки дві будівлі відповідають потребам людей з інвалідністю», — Сухотін

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро