Незаконна агітація Гриценка: активісти звернулися до поліції

logo

Незаконна агітація Гриценка: активісти звернулися до поліції

Протягом 14-17 січня в Дніпрі активно почала поширюватись рекламна продукція агітаційного характеру від кандидата на посаду Президента України Анатолія Гриценка з ознаками порушення виборчого законодавства. Спостерігачі звернулись до поліції. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на «ОПОРА».

Анатолій Гриценко зареєструвався у кандидати на пост президента тільки 15 січня. Проте напередодні спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували, як на проспекті Слобожанському (поблизу МакДональдс) з намету, з символікою партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка розповсюджувалась газета цієї партії, в якій йдеться про намір Анатолія Гриценка балотуватись на посаду Президента України.

Сама газета датується груднем 2018 року, а замовником зазначено політичну партію «Громадянська позиція». Схожу палатку виявлено пізніше на Європейській площі міста Дніпра, там розповсюджувався номер за листопад.

Також спостерігачі зафіксували рекламний ролик, який не марковано як політичну рекламу. В рекламному ролику поряд з портретом Анатолія Гриценка транслюється напис: «Чесний головнокомандувач — мир та спокій для країни. Чесних більше. Анатолій Гриценко». Подібний відео-ролик виявлено також поблизу ТРЦ «Мост Сіті» та на площі Героїв Майдану в Дніпрі.

Наступного дня після реєстрації Анатолія Гриценка кандидатом на пост Президента України спостерігачі ОПОРИ в Дніпрі звернулись до правоохоронців за фактом незаконної агітації.  17 січня в – Павлограді та Кривому Розі.

Такж 17 січня по вулиці Коцюбинського поблизу будинків 2/4 та на перехресті вулиць Дмитра Яворницького та Січових Стрільців спостерігачі ОПОРИ виявили білборди кандидата на посаду Президента Анатолія Гриценка. Окрім того, побачили банер встановлений на даху колишнього Будинку Побуту, за адресою, вул. Короленка, 3. На цьому місці з 2014 року розміщувалось зображення прапору України.

Відповідно до ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією. А відповідно до ч. 3 ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України» друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання відповідно кандидата на пост Президента України або партії, яка висунула кандидата на пост Президента України, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

У частині 2 статті 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення йдеться: «Розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація зазначена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Автор: Дарина ТВАРА