Навчальний рік у школах Дніпра: без підсумкової атестації та випускних

logo

Через карантин навчальний рік у школах Дніпра та всієї України закінчиться дистанційно. Для учнів молодших, середніх та старших класів його завершення відбудеться в різний час. Підсумкові та контрольні роботи проведуть за гнучким графіком, атестаційну сесію ЗНО пере­несуть на середину літа, а підсумкову атестацію для дев’ятих та четвертих класів узагалі відмінили. Як триває дистанційне навчання, ми поцікавились у батьків та учнів.

ЕЛЕКТРОННИЙ ТАБЕЛЬ

Згідно з рекомендаціями Міністерства освіти та науки України навчальний рік у школах Дніпра завершиться 29 травня. Для тих, хто складатиме ЗНО, по закінченню карантину профільне відомство надасть графік «розкладу» предметів та дат проведення. Учні дев’ятих та четвертих класів узагалі не складатимуть цьогоріч державну підсумкову атестацію. У свідоцтвах про здобуття початкової або базової середньої освіти навпроти графи ДПА стоятиме позначка «звільнено». Навіть табелі успішності дітям будуть розіслані в елект­ронному вигляді. Якщо ж учень бажає змінити навчальний заклад, то за документами доведеться прийти до школи, але вже після закінчення карантину. Свідоцтва про базову середню освіту видадуть не пізніш як 15 червня.

«Оцінки, які учні отримали та отримають під час дистанційного навчання, вчителі вносять в електронний журнал. Підсумкові конт­рольні роботи можуть бути у вигляді тестів, проєктів, есе — педагог визначає сам», — говорить заступниця директора методичного центру при департаменті гуманітарної політики Дніпровської міськради Олена Саєнко.

БАТЬКИ — ВЧИТЕЛІ

Щоб учні отримали оцінки, працюють не тільки вчителі — для цього використовують різні форми роботи на різних платформах. Саме батьки на період карантину стали викладачами для своїх дітей. Рідним доводиться докладати неабия­ких зусиль, щоб пояснити дитині матеріал та проконтролювати виконання завдань. І справа не в тому, що батьки не можуть бути фахівцями з української мови та фізики одночасно, а найчастіше — це проста нестача часу. Адже основну роботу ніхто не відміняв, і якщо навіть мама чи тато фізично можуть бути присутні вдома, їм також потрібен час для виконання своїх робочих обов’язків.

«Ми навчаємось у звичайній школі. Дистанційна освіта особисто у нашої родини викликала чимало труднощів. Після впрова­дження карантину вчителька давала завдання учням наперед: і нові теми, і домашню роботу. Ми з чоловіком їздили на роботу і, відповідно, не мали можливості кожен день пояснювати новий матеріал, а донька-першокласниця самостійно його не опрацює. Тому шкільне навантаження переносилося або на вечірні години, або на вихідні. По-друге, для дитини я передусім мама. І хоч теми для першого класу нескладні, батьки їх пояснюють на свій розсуд, а точніше, за своєю методикою. Педагог робить це професійно. Тому я радію, що ми — першокласники й надалі нам вдасться наздогнати навчальну програму, а головне — отримати необхідні знання і закріпити вже пройдений матеріал», — говорить мама першокласниці Олена.

Також додатковим випробовуванням для дітей та батьків стала сама організація навчального процесу вдома, де так багато чинників, які можуть відволікати. «Багато одно­класників говорять, що вчитися у звичній домашній обстановці простіше. Але це не для всіх. Мене особисто домашня атмосфера відволікає, хоча я не лінивий і досить організований. Також чимало залежить від учителя: одні дозволяють пізніше надіслати завдання, інші — більш поблажливі. Дистанційне навчання підходить не для всіх предметів. Наприклад, історію та літературу я сприймаю онлайн, а з точними дисциплінами складніше. Я особисто — за традиційну школу і радію, що навчаюся в 9-му класі, а не в 11-му, бо складати ЗНО після дистанційного навчання мені було б непросто», — говорить учень 9-го класу Віктор Майбородюк.

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/20 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема — останніх дзвоників та випускних вечорів.

КАЛЕНДАР НАВЧАННЯ ВИГЛЯДАТИМЕ ТАК:

— до 15 червня школи завершують оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;— упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу;— до 1 липня має бути завершено навчальний рік.

АНАСТАСІЯ НЕФРЕТОВА

Поделиться ссылкой: