<>

«Нашестя щурів» у Кривому Розі: чому центром міста бігають пронирливі пацюки (Відео)

Щури у Кривому Розі
Щури у Кривому Розі

5 канал

Кривий Ріг

11.01.2018 15:31

У центрі Кривого Рогу замість голубів люди підгодовують пацюків. Гризуни мешкають просто під стінами міської ради. Ті людей вже не бояться і вільно гуляють парком

За темою

>
Чіп, жетони, QR-код: нові правила утримання домашніх тварин у Дніпрі

Декілька шматочків свіжої випічки, і ось в об’єктив камери потрапляє перший хвостатий.

Люди шоковані таким нашестям у центрі міста. Наталія розповідає: щодня тут гуляє разом із двома маленькими дітьми і постійно бачить пацюків.

«Ми коли з дітьми сюди підходили, сиділи на лавці. Вони вибігають, і діти лякаються. Це був жах, звісно», — каже мешканка Кривого Рогу Наталя.

Думку Наталії поділяють і інші містяни, а надто ті, хто живе неподалік. Кажуть, що щурів тут більшає кожного дня. Тож дивуються, чому комунальні служби досі не відреагували.

«Поруч дитячий центр – там відпочиває багато дітей. Я вважаю, що їм тут не місце, пацюкам», — зазначає ще одна місцева мешканка Ольга.

Зоологи застерігають: якщо найближчим часом комунальники не позбудуться пацюків — це може спричинити спалах серйозних інфекційних захворювань.

«Щури з давніх часів — переносники різних захворювань. Хоча не укус небезпечний, а блохи, які живуть на них. Ось блохи – це і є переносники збудників чуми, тифу. У нашій місцевості щури, які живуть біля водоймища – переносники туляремії (інфекційна хвороба, так звана «кролина гарячка»)», — розповідає завідувач кафедри зоології Криворізького педагогічного університету Володимир Стриголов.

Що на скарги містян відповідає тамтешня влада та яка причина «нашестя щурів» – дивіться у сюжеті:

Олександр Фефілатьєв, Микола Нечипуренко, Віктор Зубченко, Кривий Ріг, «5 канал»

Відео за темою

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Пухнаста хода: середмістям Одеси пройшов парад собак-самоїдів – фоторепортаж