Наша мета — привчити дніпрян до цивілізованої дискусії, — організатори обговорення ідеї перейменування Дніпропетровщини

logo

Наша мета - привчити дніпрян до цивілізованої дискусії, - організатори обговорення ідеї перейменування Дніпропетровщини

Сьогодні, 9 лютого, під час прес-конференції організатори та спікери майбутньої дискусії щодо перейменування Дніпропетровської області, яка відбудеться у Січеславській Просвіті завтра, розповіли про деталі майбутнього заходу та поділилися очікуванням від нього, повідомляє Дніпроград.

«Ми помітили, що в останній час активізувався процес висвітлення цієї ідеї у громадському просторі. Ряд політиків та місцевих громадських активістів заявили, що вони поставили на меті домогтися цього у найближчому майбутньому. До нас у Просвіту звернулися окремі люди з пропозицією підтримати їхню ідею. Але замість того, щоб прямо допомагати їм, ми вирішили організувати публічне обговорення цієї теми аби усі охочі змогли розібратися у цій темі, дізнатися звідки походить назва Січеслав, яка її історія, чому ця назва доцільна для нашої області тощо», — повідомив організатор обговорення, голова Січеславської Просвіти Єгор Гуськов.

Свої експертні думки під час заходу у Просвіті висловлять відомий дніпровський історик Микола Чабан, журналіст Максим Мірошниченко та громадський активіст Кирило Дороленко. Після трьох докладів присутні зможуть поставити питання експертам та дізнатися усі тонкощі цього процесу. Також Єгор Гуськов підкреслив, що буде тільки щасливий, якщо на обговорення прийдуть і люди з альтернативною думкою, адже мета обговорення – не визначити хто кращий, а привчити дніпрян до цивілізованої дискусії.

«Я чітко розумію історичну обумовленість перейменування нашого регіону у Січеславський край тому що у 1918 році керівництво УНР перейменувало наш край у Землю Січ, були скасовані царські губернії і тодішній Катеринослав став адміністративним центром Січової Землі. А через два роки, у січні 1919, місцеві діячі, у тому числі і Просвіти, розпочали процес перейменування міста у Січеслав, але який згодом перервали більшовики, які захопили місто», — зазначив журналіст Максим Мірошниченко.

Також він повідомив, що перейменування ніяк не вплине на економічні показники області і дороги ремонтуватимуть так само. Максим Мірошниченко дивується як багато з противників перейменування можуть знаходити зв’язок між цими цілком відокремленими один від одного питаннями.

Публічне обговорення перейменування Дніпропетровської області відбудеться завтра, 9 лютого, о 16:00 за адресою вул. Володимира Мономаха 17А, 2 поверх.

 Нагадаємо, що у Дніпрі та області розгорнулася жваве обговорення з приводу перейменування області на Січеславську. Зазначимо, що електронна петиція розміщена у розділі веб-сайту Офіційного інтернет-представництва Президента України та продовжує набирати підписи.

Автор: Антон МОРОЗ