Народную стелу Героев в Кривом Роге обновят: какие варианты

logo

Народну стелу Героїв у Кривому Розі оновлять: які варіанти

Фото: Перший Криворізький

Криворіжці зібрали на реконструкцію Народної стели Героїв більше коштів, ніж очікувалось. Тому їм запропонували долучитися до голосування та обрати один зтрьох запропонованих варіантів реконструкції.

Про це повідомила на сторінці спільноти «Місто героїв» у Facebook Катерина Станкевич, сестра полеглого Захисника Олексія Різниченка

Нагадаємо, 5 лютого Народну стелу Героїв знесло через сильний вітер та дощ. У той же день розпочався збіркоштів на її відновлення.

У результаті криворіжці зібрали 94 281 гривню за тиждень. Тож організатори проєкту вирішили, що кінцевий результат має подобатися саме мешканцям і запропонували три варіанти:

Варіант 1: Реконструкція за попереднім принципом з заміною ОСБ на профільний лист 0.6 міліметрів:

сума витрат: 30-40 тисяч гривеньтермін робіт: до 2 тижніврешта грошей: на інший проєкт,пов’язаний із вшануванням Героїв, який криворіжці вирішуватимуть також колективно (наприклад, встановити камери спостереження на кладовищі або надати фінансову допомогу дітям загиблих Героїв).

Катерина відзначає, що після перемоги створять постійну Стелу коштом приватних донорів, бізнесів чи міста. А вжезараз творчі люди можуть розробити та запропонувати свій дизайн.

Варіант 2: композитний алюміній, обшиття Стели з усіх сторін та стандартизація бетонного покриття під Стелою (на прикладі не зображено):

загальна вартість: 80-100 тисячтермін робіт: 4-6 тижнівнадійніший і постійний

Варіант 3: створення вже зараз капітального і постійного монументу із каменю:

сума очікуваних витрат: більше 100 тисячтермін робіт: 5-6 місяціввідкритий конкурс проектівспільне обрання підрядниківнеобхідна підтримка приватнихдонорів

Голосування тривало з вечора 9 лютого до 20:00 11 лютого.

Результати голосування криворіжців:

варіант 1 набрав 22 голосиваріант 2 – 71 голосваріант 3 – 60 голосів