Наркозалежність «помолодшала»: у Дніпрі заборонені речовини вживають діти 10-11 років

logo

У Дніпрі стрімко зросла кількість наркозалежних. Заборонені речовини почало вживати більш молоде  покоління шкільного віку. Найпоширенішими видами наркотиків є солі та опіоїдні препарати.

Про це Відкритому розповіла експертка департаменту охорони здоров’я за напрямком “Наркологія та замісна підтримувальна терапія” Наталія Галицька-Пасічник.

Наркозалежність «помолодшала»: у Дніпрі заборонені речовини вживають діти 10-11 років - рис. 1

Наталія Галицька-Пасічник

В Україні близько 1,5-2мільйонів людей вживають наркотичні засоби. На ін’єкційних наркотиках – до 50 000 жителів Дніпропетровщини, з них 3,5 тисячі – з Дніпра. Але достеменної кількості наркозалежних не знає ніхто, адже багато з них приховує хворобу, боячись відповідальності.

“Ми поступово повертаємось у ситуацію 80-90 років, коли ринок США, Європи просто перенасичений кількістю наркотичних засобів. Кількість заборонених препаратів і людей, що їх вживають, зросла в рази ще за часів ковіду.Основна причина виникнення наркозалежності – це соціальний фактор, стресові стани. Люди шукають таку собі “уявну відраду” і стають залежними від небезпечних препаратів. Смертність теж зросла, і її причини дві – або передозування наркотичними речовинами, або від супутніх захворювань, що виникають на фоні їхнього зловживання. Наркозалежність зараз молодшає, це переважно діти 10-11 років. Дуже багато випадків зараз, коли зловживають солями. І, на жаль, ця залежність не внесена в міжнароднукласифікацію хвороб. Також не менш поширеними є опіоїдні препарати. Хочу наголосити, що наркоманія та залежність від конкретної речовини не лікуються зовсім. Багато хто вважає, що пару разів спробує і на цьому зупиниться, але насправді це не так: зупинитись такі люди вже не можуть. Тому лікування таких пацієнтів є дуже довготривалим. І воно не покривається повністю Нацслужбою здоров’я України”, – розповідає Наталія Галицька-Пасічник.

Для боротьби з наркозалежністю абозменшення кількості хворих на Дніпропетровщині діють різні громадські організації, що працюють із пацієнтами.  Зокрема проводиться просвітницька робота серед молоді та в освітніх установах.

Більше дивіться у відео:

Підписуйтеся на нашТелеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.