Напередодні зими представникам ОСББ розповіли як підвищити енергоефективність осель

logo

Напередодні зими представникам ОСББ розповіли як підвищити енергоефективність осель

Вчора, 12 листопада, у Дніпровській міській раді відбулася зустріч представників ОСББ з фахівцями з питань енергоефективності та енергозбереження. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда.

За словами директора Департаменту з питань енергоефективних технологій та ініціатив Сергія Семеннікова, захід направлений на підвищення обізанності голів ОСББ та усіх зацікавлених в сфері енергоефективності.

«Ця зустріч, в першу чергу,  направлена на те, щоб голови ОСББ та всі, хто зацікавлений, були проінформовані щодо можливих заходів для підвищення енергоефективності будинків, якими є наслідки таких заходів, а також як правильно прийняти рішення та врахувати при цьому нюанси. З цією метою ми запросили фахівців різноманітних компаній, які у форматі питання-відповідь проконсультують присутніх з питань енергоефективних технологій», — розповів Семенніков.

Окрім цього, він зазначив, що при послідовному підходу до питання модернізації житлового фонду Дніпра, за декілька років можна знизити витрати енергії на 20-30%. 

Наразі в місті діє програма «Енергоефективна оселя», за якою ОСББ Дніпра можуть компенсувати значну частину витрат на заходи з енергоефективності своїх осель. Разом із державною програмою «теплих кредитів» компенсація витрат може сягати 70%. В нашому місті такою підтримкою вже скористалися 16 об’єднань власників багатоквартирних будинків.

Участь у зустрічі в міськраді взяли компанії Danfoss, Henkel, Sun Energy Croup,Teplomir, представники офісу підтримки та впровадження реформ Мінрегіонбуду та асоціації енергоаудиторів в Україні.

Нагадаємо, що в проекті бюджету Дніпра на наступний рік закладено лише 15 мільйонів гривень на підтримку ОСББ. Це втричі менше, ніж було в 2017 році та вдвічі менше, ніж у 2018. Це викликало суспільний резонанс серед дніпрян, наслідком чого стала петиція до міської влади, яка протягом декількох днів набрала необхідну кількість підписів.

Автор: Антон МОРОЗ