Найкрихітніший малюк в Україні народився в Дніпрі

logo

Дитинка важила 470 грамів.

У Дніпрі зафіксували рекорд – найменший український малюк, що вижив і виріс здоровим. Він важив менше півкілограма, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вага 470 грамів, зріст 28 сантиметрів– таким рекордно маленьким Захарчик з’явився на світ два роки тому. «Ось розмір шприца – 20 мілілітрів. І ось наша дитина. Ці ручки, ніжки – до нього доторкнутися було страшно, крихітний просто», — пригадує лікар. Мама не одразу наважилася навіть подивитися на щойно народжених двійнят – пологи були терміновими, на два з половиною місяці раніше строку. Першим з’явився Марк – трохи більший за 700 грамів. За чотири хвилини Захар – ще менший. «Я заплющила очі. Мені лікарі казали: матусю, подивіться на діток своїх. А я просто ось так головою робила. Через пару годин пішла в реанімацію, і там усе побачила на власні очі. Перше було: будуть жити?», — досі плаче мама Юлія Подопригора. «Почався порятунок із першої секунди народження. Шанси, звичайно, були мінімальні. Але все одно надія нас не полишала, ми вірили в диво», — зізнається керівник відділення перинатального центру Олена Верещак.

ВідеоУ Дніпрі зафіксували рекорд: найменший український малюк, що вижив і виріс здоровим

Фіолетовий день відзначає світ. У цей колір вбираються люди та забарвлюють будівлі на честь дітей, що народилися передчасно. В Україні кожна 15 дитина є «поспішайчиком», як їх лагідно називають медики та батьки. 

У Дніпрі зафіксували рекорд: найменший український малюк, що вижив і виріс здоровим

На аппаратах штучної вентиляції легенів із боротьбою за кожен грамм ваги двійнят у реанімаціях рятували два з половиною місяці. Це найстарший з двійнят – Марк, він спокійніший за характером, а от найменший Захар – розбишака. Настільки активний, що під час ігор ніжку зламав. «Здорова активна дитина. Не віриться, що він такий був маленький», — каже завідувач відділенням травматології обласної дитячої лікарні Олексій Мохов. Поки одужує у лікарні, Захарчик став офіційно найменшим українцем, що народився і живе. Його ім’я тепер – в національному реєстрі.

Читайте також: «Поспішайки» забарвили Київ у фіолетовий колір

 У міжінародний день передчасно народжених малюків увесь світ закликає батьків не втрачати надію. Довго, дорого, з неймовірним терпінням батьків та надзвичайними зусиллями лікарів – та перемог стає дедалі більше. За світовою статистикою, понад 18% ранніх пташок виростають цілком здоровими.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська