Найкращі педагоги Дніпропетровщини підкорили освітянський Олімп у Вінниці

logo

Найкращі педагоги Дніпропетровщини підкорили освітянський Олімп у Вінниці

Минулого тижня команда освітян із Дніпропетровщини відвідала VI Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок» у Вінниці. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

На фестивалі були представлені команди з 16 областей України та міста Києва. Від Дніпропетровщини делегували завідувача кафедри гуманітарної освіти ДОІППО Антоніну Сергієнко, методиста департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міськради Тамару Згаму,  методиста відділу освіти Нікопольської райдержадміністрації Людмилу Ковтуненко та найперспективніших вчителів: Ольгу Криворотенко, Людмилу Панченко, Олену Реву, Галину Марценко, Лілію Уткіну.

Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей було проведено з ініціативи Інституту педагогіки НАПН України за підтримки Міністерства освіти і науки України, видавництва «Мандрівець», «Ранок» та творчого об’єднання «Соняшник».

 У Вінниці педагоги з різних куточків України радилися, як виховати читача в епоху інформаційних технологій.

 На фестивалі педагогічних ідей вчителі-новатори визнали, що традиційні методи навчання вже не актуальні й не відповідають часу, їх треба сховати в шухляди, а сучасний вчитель-філолог має стати піар-менеджером літератури, рекламувати книжкові новинки та вчити дітей читати глибоко й обирати «свої» книжки.

 «Люди, які читають книги, завжди будуть керувати тими, хто дивиться телевізор — ця крилата фраза — свята правда. Нацією, яка не читає, легше управляти й маніпулювати. Тому можна (і напевно — варто) дискутувати з приводу того, чому у нас кілька останніх поколінь — нечитаючі, — наголосила президент Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва (м. Львів) Уляна Баран. — Фактично завдяки Інтернету ми повернулися в еру тексу. І нинішні діти почали читати, але не так глибоко і свідомо, як нам того хочеться. Вони змушені читати, інша справа, яка якість такого читання? Тому завдання №1 навчити дітей читати глибоко, свідомо, з картинкою. Як це зробити? Треба захопити їх емоцією. У першому реченні, першому абзаці має бути емоція і вільний простір для уяви».

 Авторитети у сфері читання порівнювали сучасного читача з пацієнтом, якого треба лікувати якісними ліками-книгами. На щастя, за їхніми словами, українська література має високий потенціал, багата на різножанрові книги, що дозволяє виховати сильного читача. За результатами фестивалю напрацьовані пропозиції педагоги виклали у зверненні до профільного міністерства.

Антоніна Сергієнко зазначила:

«Ми прописуємо нові акценти, виховуємо в учнів загальнолюдські цінності та найкращі почуття: любов до життя, любов до сім’ї, до природи, до друзів, і на основі цього плекаємо любов до України та світу, любов та повагу до української як єдиної державної мови. Акценти потрібно розставити інакше, бо ми не хочемо більше виховувати колективний гвинтик, а шукаємо особистості, лідерів, щасливих і успішних громадян України, які вміють вести фахові діалоги з усім світом».

Учителі Дніпропетровщини показали себе однією з найактивніших і творчих груп. Вони були не просто слухачами чи учасниками, а активними творцями цього заходу. Людмила Панченко провела урок у 10 класі технічного ліцею м. Вінниці на тему: «Патріотизм, самопожертва й всенародна боротьба в історико-романтичній повісті «Оборона Буші».

У спеціальному інтерв’ю Дніпрограду Людмила розповіла:

«У XVII столітті ми воювали з братами-поляками, у XXI столітті воюємо з братами-росіянами  і, на жаль, театр бойових дій спостерігаємо на рідній українській землі. Тому діти повинні розуміти, що оборона кожної нашої душі повинна полягати в гуртуванні навколо небайдужості, добра, любові, одностайності в розбудові країни, а помічниками у цій справі  є мудрі скрижалі минулого і новоявлена, пропущена крізь біль, вогонь, втрати сучасна документальна й художня література, яку маємо змогу читати як на паперових носіях так і в мережі Інтернет в онлайн режимі».

Тож, натхненні новими ідеями та методами інновацій в освіті, педагоги Дніпропетровщини повернулися додому, щоб упровадити в практику дієві меседжі.

Автор: Ліна ПАНЧЕНКО