Найбільшу освітню фіндопомогу виділять місцевим бюджетам Дніпропетровської області

logo

Найбільшу освітню фіндопомогу виділять місцевим бюджетам Дніпропетровської області

Видатки державного бюджету на 2021 рік закладені в обсязі 1,32 трлн грн. Частину з них становлять субвенції регіонам – на освіту, будівництво, грошові компенсації громадянам тощо. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на «Слово і діло». 

Субвенція для регіонів на освіту (на зарплати педагогам) в бюджеті передбачена в розмірі 99 млрд 647,4 млн грн, це на 26% більше, ніж роком раніше.

Також в Міністерстві освіти повідомили, що в бюджеті передбачена субвенція на створення навчально-практичних центрів профосвіти – 150 млн грн, субвенція на підтримку осіб з особливими освітніми потребами – 500 млн, на «Нову українську школу» – 1,42 млн, на програму «Спроможна школа для кращих результатів» – 1 млрд. Ці субвенції в держбюджеті значаться як додаткові.

Найбільшу освітню фіндопомогу виділять місцевим бюджетам Дніпропетровської області – 6 млрд 531,9 млн грн (+28% порівняно з 2020 роком), а також Львівської області – 6 млрд 279,7 млн грн (+26,6%). Київ отримає 5,4 млрд грн дотації на освіту, на 33,6% більше.

Крім того, на 2021 рік заплановані додаткові субвенції для обласних і місцевих бюджетів. Всього 38 млрд 374,2 млн грн, це на 9,3% менше, ніж роком раніше. Найбільше отримає Дніпропетровська область – 2 млрд 547 млн грн, кошти передбачені, зокрема, на здійснення переданих з держбюджету витрат з утримання установ освіти та охорони здоров’я, на реконструкцію і ремонт доріг, також на завершення будівництва метро.

image

Автор: Іван МУРАХА