Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» ініціює зміни вступу до вишів

logo

Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» ініціює зміни вступу до вишів

Вчора, 24 січня, у приміщенні Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» (донедавна — Національного гірничого університету) викладачі, студенти, представники комунального позашкільного навчального закладу «Мала академія наук», представники обласної ради та ОДА обговорили майбутню діяльність нещодавно перейменованого університету. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

«Ми хочемо аби талановиті школярі вступали до наших вишів, а потім гарантовано були працевлаштовані. Тому ми робимо певні кроки в цьому напрямку. По-перше, ми провели моніторинг потреб ринку праці, зараз інформація опрацьовується і вже найближчим часом буде оприлюднена. Таким чином, ВНЗ можуть запроваджувати нові затребувані спеціальності, як це робить «Дніпровська політехніка». Це гарантує працевлаштування випускникам вишів. По-друге, ми розпочали процес, який ініціює зміни до Правил прийому до вишів. Суть змін полягає в тому, аби переможці обласних олімпіад мали певні преференції при вступі у виші на місцях. І по-третє, це бажання самих вишів боротися за інтелектуальні ресурси Дніпропетровщини», — розповів голова Дніпропетровської облради Гліб Пригунов.

За словами ректора університету «Дніпровська політехніка» Геннадія Півняка, виш вже протягом 120 років свого існування займає активну позицію в усіх питаннях, пов’язаних з освітньою, науковою та інноваційною діяльністю. Протягом останнього року робота університету активізується у напрямі ліцензування нових високотехнологічних спеціальностей, а також нових наукових шкіл, що відіграють важливу роль у розвитку економіки регіону так і держави в цілому.

«Протягом останніх двох років лінцензовано 18 нових спеціальностей у сфері високих технологій та інноваційної діяльності, економіки та гуманітарної освіти. Також цього року в НГУ реалізовано два унікальні проекти спільного освітнього простору Україна — ЄС. Це бакалаврська програма «Світова політика та економіка» і магістерська програма «Освітній менеджмент». Спільно з НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», міста Київ за підтримки ДніпроОДА стартувала стартап школа «DniproSikorskyChallenge», Дніпровська політехніка є учасником мережі стартап шкіл. Університет є співвиконацем 40 міжнародних програм, 7 міжнародних наукових та 19 освітніх проектів», — презентував університет Геннадій Півняк.

Автор: Дарина ТВАРА