На заздрість всім: у Дніпрі оновлюють історичну будівлю столітньої школи №122 (Фото)

logo

У Дніпрі оновлюють історичну будівлю столітньої школи №122. Для півтисячі учнів приводять до ладу Дніпровську школу №122. Будівлі навчального закладу понад 100 років. Оновлюють головний корпус. Ще передбачений благоустрій території та реконструкція стадіону. Про це повідомив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов, повідомляє Дніпро Регіон.

image

«Освітню інфраструктуру розвиваємо в різних куточках Дніпропетровщини. Пишаємося оновленими школами, ліцеями, гімназіями. А ще яскравими дитячими садочками, побудованими «з нуля». Сучасною, теплою та затишною буде й школа №122 у Дніпрі», – зазначив Володимир Орлов. 

image

Реконструкція відбувається обласним та державним коштом. За програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

image

«Школа історична, їй понад сто років. Вона 1916 року. Це не просто буде відремонтоване приміщення, нові парти. Створимо новий сучасний, безпечний простір», – сказав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук. 

image

За свою історію заклад пережив декілька реорганізацій. Починав як приватна жіноча гімназія, далі став залізничною трудовою семирічною школою. Під час Другої світової війни окупанти підпалили будівлю. Її відновлювали до 1951 року. З тих під – жодного капітального ремонту.

image

«Тріщини у фундаменті, на стелі, зношені мережі. Прохолодно було у класах, гарячої води не мали. Тепер ми впевнені, що все буде добре, що буде гарно», – розповіла в.о. директора школи №122 Євгенія Тиханова. 

image

Підрядники вже утеплили фундамент будівлі. Тепер працюють над фасадом.

image

Замінюють покрівлю. Майже закінчили демонтажні роботи на другому поверсі.

image

«Програма Президента України «Велике будівництво» прийшла і сюди, на лівий берег Дніпра в Самарський район. Дуже важливо, щоб і в приватному секторі, не лише в центрі міста, модернізувалися школи», – наголосив народний депутат України Дмитро Кисилевський. 

image

Наступним етапом будівельники прокладатимуть нові комунікації. Зокрема, й опалення.

image

Згодом встановлять енергоощадні сучасні вікна. Всередині укріплюватимуть перекриття. Робитимуть більш зручне планування.

«Не очікували таких змін. Хочемо побачити щось класне. Щоб в радість навчатися і молодшим учням, і старшокласникам», – у передчутті 8-класниця Поліна Тананкова. 

image

«Усі моя родина – від бабусь і дідусів, випускники цієї школи.  Я, діти навчалися. Ціла родинна династія виросла в цих стінах. Потрібно зберегти будівлю з її неповторною автентичністю та неймовірною атмосферою», – додала місцева мешканка Юлія Турлюн. 

image

У Дніпровській школі №122 навчаються 500 дітей. Є й дошкільне відділення майже на 130 вихованців.

image

image

image

image

image

image

Раніше ми писали На Дніпропетровщині зводять ще один дитсадок у вигляді підкови (Фото)

0
0
голосів

Рейтинг статті