«На таких тримаються будні війни»: Віталій Петренко та Ілля Супрун із Дніпра загинули на Донбасі

logo

Разом із ним загинув ще один військовий – 23-річний Ілля Супрун. Трагедія сталася біля села Крута Балка Ясинуватського району Донецької області, коли українські бійці виконували завдання з відновлення мінно-вибухових загороджень.

Також читайте Загинув ще один герой: під Кривим Рогом попрощалися із бійцем танкової бригади

Що відомо про загиблого українського бійця Віталія Петренка

Віталій Петренко народився у селі Цевеличі Локачинського району Волинської області, але – жив у Дніпрі. Потрапив на фронт за мобілізацією. Його товариш розповів журналістам, що Петренко воював на Донбасі вже кілька років.

Це була 5 або 6 хвиля. Служив у 25 бригаді в інженерно-саперній роті, а після закінчення служби вже уклав контракт,– повідомив він.

До війни Віталій ніколи не стрибав із парашутом. Але ж потрапив до повітряно-десантного підрозділу. І у 2016 році навчився – ба більше, був на висоті.

ПетренкоВіталій Петренко загинув 10 січня / Фото «Новинармія»

Петренка побратими запам’ятали як дуже тиху і добру людину, трохи романтика.

Спокійний, врівноважений, ніколи не обговорював накази, а просто їх виконував. Про таких кажуть, що на них тримаються будні війни. Тому що війна – не тільки військові дії. На жаль, війна забирає найкращих,– розповів колишній командир підрозділу Петренка.

ПетренкоЙого запам’ятали як добру людину, романтика / Фото «Новинармія»

Ілля Супрун міг досягати успіхів у ІТ, але обрав армію

Ілля Супрун загинув у 23 роки. Хрещена хлопця Ганна Кириченко написала про нього так: «Талановитий, гарний юнак, мій Герой, наш Герой. Герой України».

Його виховували мама та бабуся. Він був дуже талановитим хлопчиком, ми просто не могли натішитися ним,– розповіла Ганна.

Ілля міг досягти високих кар’єрних успіхів у царині ІТ-технологій – навчався у престижному ліцеї інформаційних технологій у Дніпрі, де його мати працювала викладачкою.

СупрунІлля Супрун у 23 роки підірвався на фронті на вибуховому пристрої / Фото з фейсбука Галини Кух

Близькі кажуть, перед юнаком відкривалися будь-які дороги – але він вирішив піти на фронт, захищати Україну від окупантів.

У нього був дуже високий потенціал. Випускники цього ліцею працюють у міжнародних IT-компаніях, в економічній сфері, займаються політикою. В Іллі відкривалося велике майбутнє. Але він ще був і патріотом України. Закінчення ліцею збіглося з початком війни на Сході, і він вирішив, що захищатиме Батьківщину,– пояснила хрещена.

Тоді хлопець вступив до Національної академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного у Львові. У 2020 закінчив, уклав контракт і вирушив на фронт, у район Авдіївки під Донецьком.

СупрунВін мав перспективи в ІТ, але вирішив стати на захист Батьківщини / Фото з фейсбука Галини Кух

Зверніть увагу: Віталія Петренка та Іллю Супруна поховають у суботу, 15 січня, у Дніпрі.