На Січеславщину передали рушник єднання для вишивання узору, притаманного нашому краю

logo

На Січеславщину передали рушник єднання для вишивання узору, притаманного нашому краю

Сьогодні, 15 грудня, в інформаційно-виставковому центрі “Mediaprostir” урочисто розгорнули пересувну одноденну виставку вишиваних портретів Тараса Шевченка та цитат із його творів. Про це повідомляє Дніпроград із місця події.

Автор проекту — Заслужений майстер народної творчості України Григорій Кисіль. За його схемами 78 українських вишивальниць створили 74 унікальні вишивки на 148 окремих рамках.

“Ця виставка сама по собі є мандрівною. Вона проїхала майже всі західні області України, побувала в багатьох містах на Полтавщини, а тепер завітала до нас. Портрети надзвичайно красиві, художньо досконалі, а підібрані цитати беруть за душу”, — зазначив організатор заходу, голова Дніпровського товариства політичних в’язнів та репресованих Іван Дремлюга.

На заході також розгорнули самобутній рушник єднання “Цвіт вишиванки”, довжиною 12,5 м і шириною 65 см. На ньому з однієї сторони відобразять вишивки з усіх областей України, а з іншої —  країн, де поширена українська діаспора. Посередині рушника можна побачити вишиту земну кулю, на фоні якої летить лелека. Нині тут присутні вишивки діаспор у Німеччині, Польщі та Канаді, а також Тернопільської, Івано-Франківської, Черкаської та Полтавської областей.

Сьогодні рушник передали від вишивальниці з Полтавщини до представників Січеславщини. Найближчим часом дніпровська вишивальниця Світлана Макаренко розмістить на ньому узор, притаманний нашому краю.

“Зараз ми з радістю урочисто передаємо цей рушник Дніпру, щоби тут появилася ваша вишивка. Хоча хочеться сказати не просто місто Дніпро, а хочеться сказати так, як це казали раніше — Січеславщині”, — прокоментувала подію координаторка проекту Катерина Калініченко.

Після Дніпра рушник єднання рушить до Києва. Загалом на ньому розмістять 24 діаспорські вишивки та 25 — з областей України.

Раніше повідомлялося, що у Дніпрі демонструють Петриківський розпис на сучасний лад.

Автор: Домінік ФРАНКО