На Січеславщині в органи пробації залучатимуть волонтерів

logo

На Січеславщині в органи пробації залучатимуть волонтерів

На Дніпропетровщині діють 43 органи пробації, які співпрацюють з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, громадськими організаціями незалежно від форми власності та волонтерами. Про це сьогодні, 21 лютого, під час прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» розповіла начальник філії Державної установи «Центр пробації» в Дніпропетровській області Ольга Пацан, передає Дніпроград.

Ольга Пацан пояснила, що пробація — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно до закону до засуджених. Приймаючи рішення про можливість обрати режим пробації суд замість позбавлення волі направляє засудженого на певний термін під спостереження чиновника служби пробації, якому доручається контроль за його поведінкою.

«На сьогоднішній день, територіальні органи пробації взаємодіють з 53 організаціями, це як державні, так і приватні форми. З них 20 благодійних організацій, 19 громадських, 13 державних і 1одна релігійна», — повідомила експерт

Вона також зазначила, що у рамках проекту Project «Pravo-Justice» на території Дніпропетровщини будуть впроваджені пілотні стратегії по волонтерської діяльності.

«За 2018 рік на території Дніпропетровської області органами пробації було укладено 17 договорів по безпосередньо волонтерській діяльності, з 14 особами. Семеро з них є представниками благодійних організацій. Сьогодні багато є організацій, які допомагають військовим, постраждалим від війни, дітям. Проте клієнтами пробації мало хто хоче займатися. Тому ми розробляємо комунікаційну політику для залучення більш широкого кола волонтерів. Зокрема це мотиваційні заходи, навчальні програми, створення єдиної моделі координації та інше, — сказала вона.

Нагадаємо, минулоріч Центр пробації забезпечив робочими місцями понад 300 колишніх арештантів.

Автор: Дарина ТВАРА