На Січеславщині створили відділення раннього втручання на базі інклюзивно-ресурсних центрів

logo

На Січеславщині створили відділення раннього втручання на базі інклюзивно-ресурсних центрів

З грудня 2016 року стартував Всеукраїнський форум «Батьки за раннє втручання в Україні», до якого долучилась Дніпропетровщина. Раннє втручання призначене для усіх дітей віком до чотирьох років, які мають ризик порушення розвитку. Про формування політики раннього втручання в Дніпрі та області повідомляє кореспондент Дніпрограда  зі слів фахівців.

Як зазначається, раннє втручання – мультифункціональна послуга, яку надає команда спеціалістів, серед яких: психологи, логопеди, фізичні реабілітологи, соціальні працівники та батьки. Робота з дитиною проводиться у різних напрямках – від проблем фізичного розвитку до затримки психомовного розвитку.

«Ми лобіюємо цю послугу на рівні області та громад, адже це перспективно і є першим ключем до інклюзивної освіти. Крім того, політика раннього втручання направлена на збереження родини, адже саме в перші чотири роки дитини сім’ї розпадаються», — розповіла регіональний представник Дніпропетровської регіональної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні», керівник ГО «Ангел дитинства» Наталя Алексєєва.

Координатор напрямку батьківської адвокації раннього втручання Програми «Батьки за раннє втручання в Україні» Вікторія Пирогова додала, що будь-яка сім’я, зіштовхнувшись з проблемою раннього розвитку дитини, має отримати підтримку. Родина – основне середовище існування дитини, тому потрібно створити умови для дитини з порушеннями розвитку. Навчити родину жити з такими дітьми може команда раннього втручання.

«На сьогодні аналогів системи раннього втручання немає. Ми прагнемо, аби програма могла здійснюватися в усіх регіонах України. Важливо, щоб батьки виявили бажання скористатися такою послугою», — зазначила координатор напрямку комунікацій з раннього втручання Програми «Батьки за раннє втручання в Україні» Наталія Сергієнко.

Головне завдання Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні» – створення мережі команд у регіонах країни. Наразі на Дніпропетровщині діють відділення раннього втручання на базі інклюзивно-ресурсних центрів.

Нагадаємо, що голови міських рад та ОТГ Січеславської області підписали меморандум про створення мережі інклюзивно-ресурсних центрів. 

Раніше повідомлялося, що до Січеславської області завітала дружина Президента України Марина Порошенко для того, щоб відкрити перший інклюзивно-ресурсний центр в Україні. 

Автор: Людмила СТУПАК