На Січеславщині стартували зйомки серії документальних фільмів про козацький період історії краю

logo

На Січеславщині стартували зйомки серії документальних фільмів про козацький період історії краю

Вчора, 18 лютого, громадська організація «Правозахисна група «СІЧ» розпочала зйомки фільму про історію Січеславського краю. Про це повідомляє кореспондент Дніпроград з місця зйомок.

Першою локацією, яка увійде у документальний фільм, став Нікопольський край п’яти січей. Саме Нікопольщина наразі є історичним центром козацької слави та Січеславщини загалом. Дослідженням залишків січей активно займався та продовжує займатися місцевий історик та краєзнавець Мирослав Жуковський. Саме він і став головною дійовою особою у майбутньому фільмі.

«ПГ «СІЧ» — перші, хто за 25 років підняв цю тему та вирішили задокументувати місцеву історію у такому форматі. Як це не прикро, сьогодні мало хто зацікавлений у розвитку та популяризації січової слави нашого краю, тому цей фільм має стати поштовхом для влади та громадськості», — зазначив Мирослав Жуковський.

На жаль, більшість козацьких січей наразі знаходиться під водами Каховського водосховища. Проте, завдяки дослідженням Мирослава Жуковського, було доведено, що перша січ, яка раніше теж вважалася затопленою, наразі знаходиться на залишках острову Томаківка. Саме на ньому були виявлені укріплення, вали, козацьке кладовище та інші ознаки активного життя на острові.

Окрім цього, у фільмі глядач зможе дізнатися про історію інших січей, які знаходилися на території нинішньої Дніпропетровської області та про відомих козацьких ватажків, які поховані на Нікопольщині, зокрема про Івана Сірка.

Як зазначив керівник ПГ «СІЧ» Дмитро Рева, це перший подібний фільм про історію Січеславського краю. Також у планах – зйомки про Новомосковський та Криворізький краї.

Документальний фільм найближчим часом готується до виходу на багатьох регіональних каналах. Слідкувати за інформацією можна на сторінці ПГ «СІЧ» у Facebook.

Нагадаємо, що раніше з ідеєю перейменування області виступив народний депутат Андрій Денисенко, який свого часу став ініціатором постанови Верховної Ради про перейменування Дніпропетровська на звичну містянам назву Дніпро.

В інструкції повідомлялося, як можна підтримати петицію щодо перейменуванні області на Січеславську.

Автор: Антон МОРОЗ