На шляху створення реабілітаційного центру

logo

Війна залишає свій відбиток на кожному серці, кожній долі. Коли бійці повертаються до мирного життя, на них очікує важкий період адаптації, який не завжди проходить без наслідків. Наша країна повинна бути готова зустріти синів, які її захищали та продовжують боронити спокій українців.

Наприкінці минулого року стало відомо, що у Кам’янському буде створено реабілітаційне відділення для ветеранів та учасників АТО. Саме проект нашого міста «Створення реабілітаційного відділення для ветеранів та інших цільових груп на базі комунального закладу «Міська лікарня №5» виграв грант «Подолання наслідків конфлікту». Це пілотний проект, який реалізується за програмою Світового банку, направленою на відновлення миру в Україні. Програма орієнтована на подолання наслідків війни на сході України.

Головна мета проекту полягає у створенні спеціального відділення, де учасники АТО та члени їхніх сімей зможуть проходити комплексну реабілітацію, відновити фізичне та психічне здоров’я.

На першій робочій зустрічі, яка відбулась у грудні 2017 року на базі 5-ї лікарні, був розроблений алгоритм реалізації проекту. Адже приміщення майбутнього реабілітаційного відділення спочатку буде капітально відремонтоване.

20-21 лютого у Києві відбувся Всеукраїнський семінар з реалізації грантових проектів, участь у якому взяли і представники Кам’янського: головний лікар міської лікарні №5 Віталій Савін, завідуюча департаментом економічного розвитку міськради Дар’я Ширяєва та представник ГО «Патріот-2015» Андрій Козачок, якого було обрано у склад наглядової ради з моніторингу реалізації проекту.

Навчання для учасників грантових проектів проводили спеціалісти Світового банку, які розповідали про важливі аспекти, на які необхідно буде звернути увагу під час реалізації проектів, та основні етапи впровадження. Як розповів Андрій Козачок, у першу чергу необхідно буде провести технічну діагностику відділення лікарні, де проект буде реалізовуватися. Адже саме за грантові гроші будуть проводитися ремонтні роботи. Окрім того, на кошти Світового банку планується придбання обладнання та меблів для реабілітаційного відділення.

У новому реабілітаційному центрі допомогу отримуватимуть не лише ветерани та учасники АТО, а і внутрішньо переміщені особи, тобто всі, хто постраждав під час військового конфлікту на сході України. Спектр надання послуг буде досить широкий, від фізичної реабілітації до психологічної допомоги. «Наша країна ще не готова до того, що в нас є люди, які брали участь у збройному конфлікті.

Далеко не всі розуміють, що в нашій країні йде війна, – зазначив Андрій Козачок, активіст ГО «Патріот-2015».

— Учасники АТО потребують психологічної реабілітації, адже повертаючись із зони бойових дій, вони знаходяться у важкому психоемоційному стані. Хочеться викорінити радянську думку про те, що якщо людина лікує психоемоційний стан, це значить, що вона психічно хвора. У розвинених країнах це нормальна практика, коли демобілізовані бійці проходять психологічну адаптацію. Ми вважаємо, що це буде комплекс, який допоможе як попередити проблему, так і боротися з наслідками військового конфлікту. На базі цього реабілітаційного центру працюватимуть спеціалісти, яким будуть довіряти люди. Саме таким чином ми всі зможемо вийти з повоєнного стану».

К.Кіба