На проблеми міста вистачило 25 хвилин

logo

image

Депутати Дніпровської міської ради на черговій сесії розглянули питання, що стосуються реорганізації закладів позашкільної освіти.

Питання, що стосуються реорганізації закладів позашкільної освіти, нововведень в «Бюджеті участі», впровадження такої соціальної послуги, як супровід дитини під час інклюзивного навчання, а також фінансово-бюджетні, земельні й інші питання розглянули на черговій сесії депутати Дніпровської міської ради.

Так, депутати вирішили ліквідувати як юридичних осіб низку комунальних закладів позашкільної освіти, приєднавши їх до інших закладів. Зокрема, об’єднають міський дитячо-юнацький центр «Бригантина», будинок творчості дітей і юнацтва, будинок дитячої творчості, дитячо-юнацький центр художньої й технічної творчості, центр позашкільної роботи № 2, міську флотилію юних моряків і річковиків, центр позашкільної роботи № 3, центр позашкільної роботи й дитячої творчості «Альтаїр», центр національно-патріотичного виховання, станції юних натуралістів, станції юних техніків, дитячо-юнацький центр. «Із профільних вони стануть комплексними закладами позашкільної освіти. Завдяки цьому вихованці, не змінюючи територіально заклад, зможуть розвивати здібності в усіх напрямах. Гуртки стануть більш мобільними. З дітьми продовжать працювати педагоги, визнані народні майстри і профільні фахівці», — підкреслили в департаменті гуманітарної політики міськради.

У департаменті також зазначають, що закладам додаткової освіти надається право фінансового адміністрування. Це перехід до нового формату роботи, орієнтація на реальні потреби вихованців і педагогічного колективу. У такий спосіб автономія підвищить «економічну ефективність» закладів, які зможуть залучати додаткові кошти, самостійно закуповувати товари, розраховуватися за роботи, послуги тощо.

Цитата

Міський голова Дніпра Борис ФІЛАТОВ:— Ми будемо скорочувати адміністративний персонал і відповідні витрати. Це було зроблено спочатку в міських лікарнях, потім у комунальних підприємствах. Надалі продовжуватимемо це робити. За оптимізації інтереси ні батьків, ні дітей не постраждають. Зекономлені кошти (а це десятки мільйонів гривень) спрямуємо на благоустрій і розвиток міського господарства.

Ще одним рішенням стало відкриття такої соціальної послуги, як супровід дитини під час інклюзивного навчання. Це зможе ефективніше долучити дитину до освітнього процесу. Асистенти дитини, які супроводжують інклюзивних школярів, допомагатимуть у пересуванні, самообслуговуванні, комунікації з учителями й однолітками, харчуванні, орієнтації в просторі, а також у забезпеченні безпеки. Вони перебуватимуть і у школі, і під час різних екскурсій або навчальних поїздок, передбачених освітнім процесом. Асистентами дитини можуть бути соціальні працівники, батьки або законні представники. Для цього вони повинні пройти спеціальну підготовку.

Реалізувати проекти і зробити ремонт у понад ста будинках цього року зможуть учасники програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків. Для цього з бюджету міста виділено 40 мільйонів гривень.

Депутати ухвалили зміни до «Програми сприяння діяльності ОСББ, ЖБК і обслуговуючих кооперативів у багатоквартирних будинках Дніпра на 2020—2024 роки». Через зміни в законодавстві в роботі ОСББ і ЖБК виникли певні перешкоди. Щоб учасники програми гарантовано провели заплановані ремонти, міська влада знизили відсоток коштів від будинку із 36 до 25, а для нових ОСББ — із 25 до 20.

Спростити підготовчі процеси покликано нове управління з питань самоорганізації населення міськради. «Проаналізувавши досвід минулих років і з огляду на зміни в законі про закупівлі, зрозуміли, що багато голів ОСББ не можуть брати участь у торгах, у тому числі й у «ProZorro». Тому міська влада перебрала функції замовника на себе, щоб позбавити людей зайвих турбот стосовно ведення торгів, складання відповідної документації й роботи з казначейством», — пояснив депутат Северин Маринчук.

На сесії затвердили нововведення в популярному серед дніпрян конкурсі громадських проектів «Бюджет участі». Тепер автором проекту може бути житель міста віком від 14 років (замість 16 років раніше), як і голосувати за проекти. Це дасть змогу залучити молодь. Зросла до п’яти й кількість типів проектів: освітні, гуманітарні, медико-соціальні, муніципальні й інформаційно-молодіжні. Підвищено граничні суми проектів: від 100 до 500 тисяч гривень для малих (було від 50 до 200 тисяч) і від 500 тисяч до півтора мільйона (було від 200 до мільйона) для великих. З’явилося обмеження за кількістю на одну установу — не більш як два проекти. Голосувати щодо ініціативи можна протягом 16 календарних днів.

«Також забороняється агітувати за проекти в тих будинках, де розташовані термінали. Якщо за реалізації проекту будуть зекономлені кошти, то їх не повернуть у бюджет, а спрямують на модернізацію. Загалом внесені зміни вдосконалять сам процес «Бюджету участі» і зроблять його ще більш прозорим і наближеним до городян», — вважає директор департаменту інноваційного розвитку міськради Юлія Павлюк.

Сесія тривала лише 25 хвилин. «Така швидкість свідчить про злагоджену роботу профільних комісій і департаментів», — вважає Борис Філатов.

Думка

Начальник відділу з роботи із проектами управління з питань самоорганізації населення міськради Владислав МАКАРЕЦЬ:— У місті створено 1581 об’єднання. Участь у програмі співфінансування регулярно беруть 300—400. Тобто менш як третина справді розуміють і мають досвід поводження з бюджетними коштами. Але з року в рік досвідчені об’єднання становлять більшу конкуренцію тим, які тільки починають діяльність. Своїми діями влада прибирає цю дискримінацію, щоб усі півтори тисячі об’єднань могли ремонтувати свої будинки, роблячи посильні внески.

Дніпро.

Фото з відкритих джерел.