На нікопольському пляжі «бананів» немає, та є контактний зоопарк і буде ще дещо

logo

У дні великої спеки нікопольський міський пляж наповнений вщент. Автівки щільно туляться одна до одної, починаючи від дитячого аж до останнього пляжу. Такого ажіотажу біля води я щось не пригадую. Чи то мені тільки так здається?

— Ти права, — розвіяв мої сумніви Олег Омельянчук, директор міської комунальної аварійно-рятувальної служби «МАРС», під чиїм контролем знаходиться міський пляж.

Дійсно, цього літа процент відпочівальників тут значно виріс. Про це свідчить навіть те, скільки сміття ми збираємо – по 8-10 кубів за тиждень!

— Що посприяло такій любові до нашого пляжу?

— Можу тільки припускати, що це пов’язано з платоспроможністю нікопольців. Деяким сьогодні не по кишені солоні моря. От і відпочивають на рідному прісному. Ще вплинув незадовільний стан місцевих зон відпочинку. Раніше багато хто їздив туди. Зараз ми намагаємося підтримувати міський пляж у нормальному стані, от люди й обирають його. До речі, він відповівдає всім санітарним нормам як місце відпочинку. Пляж систематично прибирається, є питна вода, туалет (у тому числі й для людей з обмеженими можливостями), душ. На початку сезону завезли пісок (на це пішло 50 тис. грн – ред.). Таку процедуру, до речі, необхідно робити кожен рік.

— Чи просіюєте якось пісок, бо він виглядає не дуже чистим?

— Так, раз на тиждень працівники проходяться граблями по ньому. Але це поверхнева чистка, яка ідеально сміття не збере. Є спеціальна піскозбиральна машина, яка коштує 8 тис. євро. Така би навела ретельніший порядок. Взагалі, на прибирання пляжу з бюджету виділяється 52 тис. грн. Наразі через центр зайнятості відкрита вакансія двірника. Але, що цікаво, ніхто не хоче поки йти на таку роботу. Хоча зарплатня така ж сама, як і у того ж водолаза – офіційна мінімалка.

— Я чула від пана Тихенко (заступник міського голови), що у вас є гарна стратегія розвитку нашого пляжу.

— Так, не буду відкривати всі карти, але скажу, що невдовзі пляж стане більш комфортнішим та цікавішим для відпочивальників, тим паче, що їх кількість значно збільшилася. Треба ж робити людям відпочинок приємнішим. Зараз бюджет виділив нам 70 тис. грн на проект благоустрою пляжу. Коли він буде готовий і затверджений, ми зможемо встановити парасольки, обладнати додаткові туалети, фонтанчики для пиття, ногомийку, душ, вирівняти тротуари, які зараз у багатьох місця попіднімало коріння дерев, облаштувати автопарковку, створити оглядовий майданчик. Тобто, зробити наш пляж ще більш цивільнішим.

— Я бачила, вже зараз пляж оживився. З’явилося якесь водне таксі.

— Так, це нова послуга. Таксі розраховане на сім чоловік і доставить, наприклад, на той бік за п’ять хвилин. Що ж стосується водних атракціонів, таких як «банан», «шайба», «шар» і т.і., то, на жаль, на нашому міському пляжі їх використовувати заборонено. Справа у тому, що одразу ж за кам’яними насипами, які розділяють пляжі, починається судовий хід. Нікому не хочеться, аби якась баржа чи яхта зіткнулися з відпочивальниками на «банані». А на піску можна розвивати інфраструктуру, звичайно.

— Що деякі підприємці й роблять активно. Але чи платять вони аренду за використання такого ласого шматочку комунальної землі?

— У тому-то і справа, що ні за аренду землі, ні інші податки ці підприємці не платять вже давно. Ми боремося з цим явищем, аби привести все до норм Закону. Саме ці надходження до бюджету були би вкрай необхідні для подальшого благоустрою міського пляжу.

— Як іще облагороджує ввірену територію КП «Марс»?

— Періодично садимо дерева. З тих сорока, що були насаджені декілька років тому, залишилася половина. То машина, паркуючись, наїде на саджанець, то хуліган якийсь зломає. Цьогоріч посадили 28 берез, калин, лип, верб, туй.

— На що найбільше скаржаться відпочивальники?

— Так ніби все влаштовує людей. Але є проблема з собаками. Деякі приходять на пляж з братами нашими меншими, та як слід за ними не стежать. Ті на пісочку роблять свої нехитрі справи, а господарі і не думають прибирати. Звичайно, що іншим не подобаєтья таке захаращення території пляжу. Взагалі, вигул і купання на міському пляжі собак заборонений. Ми думаємо над тим, де відвести для цього спеціальне місце. Є варіант на території зони відпочинку.

— Я бачила на території КП «Марс», що одразу біля дитячого пляжу, плавають якісь птахи.

— Так, це наші підопічні. Є лебеді, домашні качки. А у минулому році наш працівник врятував дику качку. Назвали її Кряня. Потім у неї з’явилася дочка Крюня, у якої буквально тиждень тому вилупилося нове потомство.

— І справді, такі маленькі та жовтенькі… У вас тут справжній контактний зоопарк. А можна простим нікопольцям сюди заходити, годувати пташок?

— Звичайно. Нехай з дітьми приходять, дивляться, підгодовують. Може згодом наш зоопарк поповниться ще якимись мешканцями.

— Дякую за інтерв’ю, Олег Пантелейович! Маю надію, що вже у цьому сезоні нікопольці відчують позитивні зміни на міському пляжі.