На науковому круглому столі у Кривому Розі підтримали перейменування Дніпропетровщини на Січеславщину

logo

На науковому круглому столі у Кривому Розі підтримали перейменування Дніпропетровщини на Січеславщину

Сьогодні, 14 березня, у Кривому Розі відбувся круглий стіл щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Про це повідомляє Дніпроград з місця подій.

Свої експертні думки під час заходу висловили аспірант кафедри історії України ДНУ ім. Олеся Гончара Вадим Прокопофов, кандидат історичних наук Вадим Яшин та кандидат історичних наук, заступник декану факультету географії, туризму та історії КПДУ Андрій Тарасов.

«Перейменування Дніпропетровської області має відбутися згідно із законом про декомунізацію. Григорій Петровський — не уродженець області, до того ж він — один із рупорів більшовицької партії, яка силою захопила владу, а потім намагалася знищити українську державність. Петровський був надісланий в Україну, щоб тут проводити червоний терор та голодомор. Ми маємо раз і назавжди позбутися цього імені. Геть совок», — наголосив Вадим Яшин.

У громадському обговоренні взяли участь як прихильники впровадження назви Січеславська область, так і опоненти цієї ініціативи. Останні, апелювали тим, що подібні зміни коштуватимуть чималі гроші, також частина присутніх була переконана, що наразі є більше значущі проблеми, зокрема соціальні та економічні. 

«Декомунізація є дуже важливим процесом для України. Зокерма, саме Січеславська область  створить на моральному рівні та на рівні історичної пам’яті непрохідний бар’єр для всіляких антиукраїнських концепцій, наприклад такі як «днр» та «лнр». Нас вже підтримали депутати, а саме — підготували проект змін до Конституції щодо перейменування Дніпропетровської області на Січеславську.  Окрім того, питання перейменування області на Січеславську піднімалося ще з 1988 року.  Минулоріч більше 30 громадських організацій нашого регіону підписали звернення до Андрія Парубія розглянути можливість перейменування області», — розповів аспірант кафедри історії України ДНУ ім. Олеся Гончара Вадим Прокопофов. 

Андрій Тарасов наголосив, що назві Січеславська є історично обумовлена.

«За часів УНР край мав назву земля Січ з центром у Катеринославі, а у 1918-1919 роках місто носило неофіційну назву Січеслав. Окрім того саме Дніпропетровщина є краєм п’яти січей», — наголосив Тарасов.

Загалом перейменування Дніпропетровської області на Січеславську підтримали більшість присутніх — це молодь та студентство.

Автор: Дарина ТВАРА