На міському пляжі у Кам’янському якість води не відповідає нормі

logo

На міському пляжі у Кам’янському якість води не відповідає нормі

Під час дослідження води з водоймищ області на мікробіологічні показники відхилення від норми було зафіксовано в річці Дніпро у Кам’янському та у Кам’янському водосховищі. Про цеповідомляє Дніпропетровський обласний ЦКПХ.

За період з 01.07.2024 по 06.07.2024 лабораторіями установи було проведено дослідження 68 проб води, отриманих з воднихоб’єктів області в межах пляжів, на мікробіологічні показники, з них 13 (19,1%) не відповідали нормам.

Так, у пробах води, відібраних з річки Дніпро в районі Правобережної зони відпочинку в Кам’янському (вул. Набережна) зафіксовано перевищення за індексом ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички) – 6200 КУО/куб. дм при нормативі 5000 КУО/куб. дм та за індексом коліфагів (фекального забруднення) – 200 БУО /куб. дм при нормативі – не більше 100 БУО /куб. дм.

У пробах води, відібраних зКам’янського водосховища на р. Дніпро в районі міського пляжу Верхньодніпровська, індекс ЛКП становив 13000 КУО /куб. дм, а в річці Самара – 5200-240000 КУО /куб. дм. Окрім цього, в річці Самара в межах м. Новомосковськ виділені бактерії роду Salmonella.

Зазначимо, що рівень кишкової палички вказує на загальну бактеріологічну забрудненість водойми. Лактозопозитивна кишкова паличка при потраплянні у шлунково-кишковий тракт людини викликає гострі кишкові інфекції. Особливо ці захворюваннянебезпечні для дітей.

На фізико-хімічні показники проведено 58 досліджень води водоймищ, з яких 20 (34,5%) не відповідали нормативам за показниками БСК,5, ХСК, сухий залишок, хлориди, сульфати у воді р. Самара в межах м. Новомосковськ та річки Вовча в межах м. Павлоград.

ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ МОЗ» рекомендує населенню неухильно дотримуватись всіх правил безпеки, відпочивати та користуватись водними об’єктами лише в дозволених місцях, в межах спеціально обладнаних пляжів тамісць відпочинку при відсутності заборони місцевих органів влади.

Також фахівці звертають увагу, що наразі на території області водні об’єкти в межах пляжів та місць масового відпочинку населення офіційно не відкривались.