На Харківщині затримали групу рейдерів з Дніпропетровщині

logo

У Харківській області затримано групу рейдерів.

Про це Телеканал D1 дізнався з повідомлення поліції Харківськоїобласті.

«Стійке злочинне об’єднання організував 40-річний мешканець Дніпропетровщини. До своєї протиправної діяльності він також залучив й інших жителів Дніпра та Одеси, між якими розподілив функції та ролі. Виявилось, що один із учасників злочинної групи до 2020 року працював в органах правопорядку, а після звільнення зайнявся незаконною діяльністю, – йдеться у повідомленні. – Користуючись підробленими документами, зловмисники пред’являли свої права на користування чужим підприємством.Потім за такою ж підробленою довіреністю лідер групи переоформлював бізнес на себе».

Рейдери користувалися послугами так званих «чорних» нотаріусів, які засвідчували фіктивні документи. Першочергово цікавилися сільськогосподарськими підприємствами. Підшукували прибуткові фірми, а потім нападали на них. Тим, хто не погоджувався на співпрацю, погрожували застосуванням сили.

Так, злочинці приїхали на територіюагропідприємства Куп’янського району, представились співробітниками Служби безпеки України та наказали охороні не чинити опір. Замкнувши охоронців у котельні, зрізали замок на сховищі, заїхали на вантажівках та почали завантажувати тягачами мінеральні добрива. Однак планам зловмисників завадили співробітники поліції, яких викликали працівники фірми. Вже відомо, що нападники намагалися вивезти мінеральних добрив на суму майже півтора мільйона гривень.

Правоохоронці провели у підозрюванихсерію санкціонованих обшуків. Під час заходів виявили і вилучили понад 100 тисяч доларів, підроблені документи і номерні знаки, зброю.

У межах розслідування було проведено понад 30 експертиз, за результатами яких головним фігурантам оголошено про підозру за ч. 3 ст. 15, ч. 5 ст.186 (замах на грабіж) та ч.2 ст. 15, ч. 3 ст. 206-2 (замах на протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації) Кримінального кодексу України, трьом з них – у складі організованої злочинної групи.Учасникам банди рейдерів загрожує до 13 років позбавлення волі.