На Дніпропетровщині «заточили» закупівлю рекламних постерів за 5 мільйонів під місцевих підприємців

logo

На Дніпропетровщині "заточили" закупівлю рекламних постерів за 5 мільйонів під місцевих підприємців

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської ОДА у тендерній документації на закупівлю рекламних послуг за 4,70 млн грн прописав кілька дискримінаційних вимог, які відсікають учасників з розташуванням поза межами Дніпропетровщини та тих, що не мають автовишки – хоча переможець за одним лотом не розміщуватиме рекламу, а лише створюватиме її. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Наші Гроші.

Оголошена 29 грудня закупівля складається із двох лотів. У межах першого будуть замовлені послуги зі створення рекламних постерів, а за другим – їх розміщення.

При цьому, у загальній тендерній документації до обох лотів замовник прописав вимогу щодо наявності в учасників власних або орендованих обладнання та транспортних засобів (зокрема автовишки) для подальшого розміщення постерів. Однак, учасники ринку відмітили, що така вимога суперечить самому предмету закупівлі за першим лотом – адже замовлення стосується «створення рекламної продукції», а не її розміщення.

Також замовник очікує, що потенційні учасники матимуть у власності чи оренді нежитлові приміщення з місцерозташуванням на Дніпропетровщині. Однак, рекламники зазначили, що така вимога є дискримінаційною до тих суб’єктів господарювання, що розташовані за межами Дніпропетровської області, проте мають власну службу доставки продукції або укладені договори про надання таких послуг.

Додамо, восени 2018 року Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ДОДА провів аукціони з аналогічними предметами закупівлі. Тоді замовлення на створення постерів отримало ТОВ «Сател Плюс», а розміщенням мало зайнятись ТОВ «Адвертпром».

Автор: Іван МУРАХА