На Дніпропетровщині визнали недійсним голосування на виборчій дільниці психоневрологічного інтернату

logo

На Дніпропетровщині визнали недійсним голосування на виборчій спецдільниці на території Верхівцевського психоневрологічного інтернату. За словами голови Верхньодніпровської ТВК Валентини Мухи, члени ДВК виявили порушення – виборцям допомагали голосувати стороні особи.

Суспільне поспілкувалося виборцями та членами ДВК, де це сталося.

На Дніпропетровщині визнали недійсним голосування на виборчій дільниці психоневрологічного інтернатуСуспільне. Дніпро

ДВК психоневрологічного інтернату

Як пояснила працівниця закладу Тетяна Огій, деякі пацієнти не можуть читати та писати через проблеми зі здоров’ям, тому потребували допомоги, яку, за її словами, надавали інші виборці.

Ігор Чех намагався проголосувати на спецдільниці у Верхівцевському психоневрологічному інтернаті, у якому він перебуває. Розповідає, попрохав іншого виборця допомогти йому прочитати текст на бюлетені.

«Мені не дали проголосувати. Я не міг читати і писати, я попрохав допомогти мені людину, яка вже проголосувала», – каже він.

Виборчиня Людмила Приходько каже: її просили допомогти із заповненням бюлетеня.

«Один хлопчик попрохав мене, щоб я йому допомогла – підказати, де поставити галочку. Тут підняли крик, що не можна», – розповіла вона.

Згідно з актами про порушення, складеними членами дільничної виборчої комісії, голосувати виборцям допомагали працівники закладу, зазначаєголова територіальної виборчої комісії Валентина Муха.

«Більше ніж 12% бюлетенів були заповнені не виборцями, а іншими особами, які були присутніми біля них. То були медсестри, санітарки, це психоневрологічний диспансер. Були складені акти, що такі відбулися випадки, потім, на підставі цього, було складено протокол, де були занесені ці всі дані. Дільниця склала свій протокол, тільки вони можуть визнати, дійсні, чи недійсні», – зауважила вона.

За словами голови дільничної виборчої комісії Тетяни Педько, що перебуває на базі інтернату, голосувати людям допомагали інші виборці.

«Було в інструкції написано, що коли людина з інвалідністю, котра потребує допомоги, може попросити, щоб їй допоміг інший виборець проголосувати. Я питала тоді. Кажу: шановна комісія, потрібна допомога, що ви скажете на це? Ви даєте згоду, щоб якась людина одна допомогла іншій? Вони сказали, що згодні всі», – сказала Тетяна Педько.

Суспільне намагалося телефоном отримати коментар від Микола Мороза, члена дільничної комісії, який, за словами Тетяни Педько, складав акти про порушення та голосував за визнання виборів на дільниці недійсними. Чоловік сказав, що втомився і сьогодні (29 жовтня) прокоментувати ситуацію не зможе.

Соціальна працівниця Тетяна Огій, котру підозрюють в тому, що вона допомагала виборцям проголосувати, говорить, до кабінки для голосування не заходила.

«Я не заходила до виборчої дільниці, я перебувала в коридорі», – зазначила соцпрацівниця.

Оскаржувати в суді рішення ДВК про невизнання виборів на цій дільниці планують члени комісії, котрі не зафіксували порушень під час голосування та один з кандидатів в депутати, котрий балотувався у Верхньодніпровську міськраду.

Дніпровська міська ТВК прийняла документи зі 140 дільничних виборчих комісій
У Дніпрі поліція відкрила кримінальне провадження щодо можливого підроблення бюлетенів