На Дніпропетровщині відкрилася виставка пам’яті видатного археолога (фото)

logo

У Покрові, Дніпропетровської області, у міському народному історико-краєзнавчому музеї імені М.Занудька відкрито виставку, присвячену видатному археологу Борису Мозолевському.

28 років тому, 13 вересня 1993 року, перестало битися серце видатного науковця, неперевершеного археолога, людини, чиє поетичне слово торкалося сердець – Бориса Миколайовича Мозолевського.

виставка пам'яті видатного археолога_Покров

Його постать є знаковою для нашого регіон. Він не лише працював у степовому краї, а й став частиною його історії, залишивши по собі світлу пам’ять і безцінну спадщину. Одна з центральних постійнодіючих експозицій музею присвячена археологу Борису Мозолевському та його величній знахідці – Пекторалі. Тематична виставка – то данина великої шани.

Працівники закладу зібрали світлини останніх років життя Бориса Мозолевського, його пророцькі поезії, які розкривають глибину переживань людини, що відкрила світові вічність Скіфії і відчувала наближення власної вічності. Тут численні публікації, видання його віршів і спогади покровчан, про зустрічі з непересічною особистістю — Борисом Миколайовичем Мозолевським.

виставка пам'яті видатного археолога_Покров

«Пройшло вже кілька десятиліть, як світ втратив цю велику людину, а пам’ять про нього живе, — говорить директор музею Тетяна Подольчак, — до закладу постійно приходять містяни і розповідають про зустрічі з Борисом Миколайовичем. Це світлі спогади, сповнені поваги. Визнаний світом митець прожив коротке, але таке яскраве життя, залишивши по собі добру згадку».

виставка пам'яті видатного археолога_Покров

Музейники розповідають про останні роки науковця, про те, що хвилювало і що надихало. Справжнім одкровенням є поезії. Відвідувачі мають унікальну можливість ознайомитися з виданнями археолога, дізнатися про життя, творчість та наукову працю Бориса Мозолевського.