На Дніпропетровщині відбувся найбільший етно-рок фестиваль

logo

Уже вчетверте в урочищі Княжі Байраки, що в селі Жовтоолександріва П’ятихатського району Дніпропетровської області, збираються ті, хто полюбляє українську рок-музику та вміє активно відпочивати. Цьогоріч Kozak FEST зібрав найбільшу кількість відвідувачів. Побував там і кореспондент «Вістей».

Справа честі

Цього року з погодою для фесту пощастило — жодної хмаринки на небі. Над вечір п’ятниці легендарна балка поступово наповнювалася автомобілями та наметами, над якими майоріли синьо-жовті прапори, чи просто мали патріотичну символіку. Воно й зрозуміло, фестиваль — патріотичний, а саме місце пов’язане з історією країни.

В урочищі Княжі Байраки у 1648 році козацьке військо на чолі з Богданом Хмельницьким разом із татарами перемогло одну з найсильніших армій Європи — Речі Посполитої. Шанування цієї події перетворилось на масштабний захід. Як зазначив організатор фестивалю, народний депутат України Юрій Береза, для нього стало справою честі відродити те, що в умовах гібридної війни із сусідньою державою може об’єднати українців. «Нас може об’єднати мова, пісня, ідеологія. На цьому фестивалі усе це присутнє. Це його духовний стрижень, — зазначив він.

фестиваль Kozak FEST-2018

Модно і патріотично

Проте на скільки добре молодь знає сучасну українську рок-музику запитала у підлітків біля сцени. «Кого очікуєте сьогодні?» «Не сьогодні, завтра, — відповідають, — завтра буде найкрутіший гуцул-метал», — кажуть хлопці. «А знаєте, яка історична подія відбувалась тут?» — з’ясовую чи прогулювали вони уроки історії. «Битва під Жовтими Водами з поляками», — впевнено відповідають старшокласники, — Богдан Хмельницький і козаки її виграли».

Серед відвідувачів фесту не лише молодь, але й, наприклад, вчителі. Ольга Мирославівна тут щороку. «Це традиція, — каже вона, — а сьогодні тут ще й виступають мої учні. Я вже зустріла багато цікавих людей. Такі заходи дуже важливі, вони об’єднують людей. Це одне з найкращих свят, сюди приходять у вишиванках, з національною символікою не просто тому, що сьогодні  -День вишиванки, а тому, що це модно, патріотично, тут звучить українська музика».

фестиваль Kozak FEST-2018

Приїхали послухати якісну рок-музику і музиканти із Олександрійського району. «Ми тут щороку, попри все, за будь-якої погоди, — каже керівник ансамблю «Степ-Драйв» Михайло, — приїжджаємо аби послухати, та повчитися».

А повчитися, звичайно, є в кого. Так, наприклад, у гурту Фіолет, який збирався на сцену. Сергій Мартинюк, його соліст і лідер, розповів, що луцькі музиканти вперше приїхали до цієї глибинки Дніпропетровщини, вже оцінили місцеві краєвиди і поспілкувалися з людьми. «Мені особисто такі подорожі, і участь у такому заході, дуже цікаві, адже я є співорганізатором фестивалю «Бандерштадт» у Луцьку, — зазначив він. — Наші фестивалі дуже схожі. Адже це не просто розважальні заходи, вони несуть певну ідею українства, пов’язану з історичними місцями. Дуже радий, що ми доїхали сюди».

фестиваль Kozak FEST-2018

Музичні гурти, які взяли участь у заході протягом 3 днів, відомі на всю країну. Серед хедлайнерів виступили гурти Скай, Танок на майдані Конго, ВВ, ТІК, Скрябін. Вразив публіку Орест Лютий зі своєю «Лагідною українізацію». Танцювали під запальні народні українські мелодії відвідувачі фесту разом з Наталкою Карпою.

На всі смаки

На другий та третій день фестивалю охочих насолодитися рок-ритмами стало ще в рази більше. На сцені у перервах між виступами гуртів розважали публіку відомі усім шоумени та ведучі Юрій Ткач та Влад Встрєчніков. На повну працювали фудкорти, дитячий майданчик, народні умільці презентували свої вироби. Хтось навчався стріляти з лука, хтось їздити верхи на коні, хтось робив тимчасове тату. Та більшість звичайно куштували безліч смаколиків, які привезли кейтеринг-компанії з Дніпра, Вільногірська, Кривого Рогу та навіть Києва. Жіночка у яскравому національному вбранні запрошує мене скушувати наливки та освіжаючих коктейлів. «Ми сюди приїхали вперше, зі столиці, — каже вона,- не думали, що тут таке велике свято буде». На мангалі та столі — усе, що бажає справжній гурман та любитель барбекю — запечені овочі, шашлик, смажені ковбаски тощо. Щодо цін, то вони, на диво, не надто кусалися — за 100 г шашлику просили 40-50 гривень, за літр пива — 20-30 гривень.

Людмила Русанова

Поделиться ссылкой: