На Дніпропетровщині вакцину від сказу для диких тварин розкидатимуть з літаків

logo

На Дніпропетровщині вакцину від сказу для диких тварин розкидатимуть з літаків

Відсьогодні, 13 листопада, на Дніпропетровщині стартувала кампанія з вакцинації диких м’ясоїдних тварин від сказу. Раніше вакцина розкладалася вручну, однак цьогоріч вперше імунізацію проводитимуть за допомогою авіації.  Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда зі слів начальника відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби області Андрія Говтвяна.

Кампанія щеплення диких м’ясоїдних тварин, серед яких вовки, лисиці, дикі собаки, триватиме протягом 5-7 днів, в залежності від погодних умов. Для цього з держбюджету виділили 13 мільйонів гривень.

«Сказ — гостра зоонозна інфекційна хвороба, яка загрожує як тваринам, так і людям. За статистикою, у 2016 році на Дніпропетровщині було зафіксовано 56 випадків захворювання тварин, у 2017 – 98 тварин. Зараз для імунізації та запобіганню захворюваності до області доправили три літаки Ан-2, за допомогою яких розповсюджуватиметься вакцина. 20 доз розкидатиметься на один квадратний кілометр», — пояснив фахівець.

Загалом буде оброблено майже 21 тисяча 800 квадратних кілометрів, використавши понад 435 тисяч 800 доз. Однак під авіаімунізацію не потраплять чотири райони Дніпропетровщини, а саме: Васильківський, Петропавлівський, Покровський та Межівський. Це пояснюється розташуванням районів поблизу зони бойових дій та забороною використання літаків. В цих пунктах вакцина розкладатиметься в ручному режимі.  

Автор: Людмила СТУПАК