На Дніпропетровщині розпочався проект з розвитку демократії у територіальних громадах регіону

logo

На Дніпропетровщині розпочався проект з розвитку демократії у територіальних громадах регіону

Про масштабне інформування населення Дніпропетровщини про децентралізацію розповіли  11 липня на прес-конференції «Успішні територіальні громади як приклад для майбутніх об’єднань» у «Міст-Дніпро», повідомляє Дніпроград.

«Ми розуміємо, що централізація це процес неминучий, рано чи пізно це станеться. На сьогодні децентралізація- це можливість максимально розпоряджатися власними ресурсами громаді, яка здійснила об’єднання. На Дніпропетровщині буде охоплено близько 40% населення області — це майже 100% сільської місцевості. Найуспішніший приклад децентралізації у нашому регіоні — Ювілейна громада, найскладніший — Підгороднє», — зазначив заступник голови Дніпропетровської обласної ради Мгер Куюмчян.

Делегат Агентства місцевої демократії в Дніпропетровській області Кирило Баталов розповів, що агентство було створено у травні 2015 року, основні його напрямки — розвиток децентралізації та демократії, допомога переселенцям і воїнам АТО. Перше досягнення організації — підтримка проекта «Розвиток демократії у територіальних громадах Дніпропетровської області». 

«Головною метою проекту є поширення інформації про децентралізацію, через незнання громадами процесу, вони його блокують. Інформаційна кампанія включатими в себе видання буклетів, проведення круглих столів з місцевою владою та активістами. Так у Юбілейному будуть обговорювати розподіл громадою виділеного областю бюджета, а у Підгородньому допоможуть розробити новий статут. Восени до нас приїдуть експерти з Євросоюзу, а саме з Грузії, Італії та Польщі, проведемо тренінги, де гості поділяться досвідом»,- заявив керівник проекту Сергій Іванченко, додавши. — «Крім цього, у три етапи буде здійснено анкетування: на початку проекту, з приїздом європейських експертів та наприкінці, результати якого разом зі звітом оприлюднять через рік, саме стільке буде існувати наш проект».

Цікавою особливістю проекта є бажання організаторів створювати разом з активістами мультфільми про кожну об’єднану громаду. 

Як повідомлялося раніше, голова облради Гліб Пригунов наголосив на тому, що розвинутий аграрний бізнес – запорука успішності новостворених територіальних громад.

Автор: Ольга СКРИЛЬ