На Дніпропетровщині прокуратура подала до суду на Держгеокадастр

logo

На Дніпропетровщині прокуратура подала до суду на Держгеокадастр

Прокуратура подала до Господарського суду Дніпропетровської області позов щодо обласного управління Держгеокадастру про визнання наказу про поновлення договору оренди землі протиправним і про його скасування. Про це повідомляє Дніпроград з посиланням на прес-службу прокуратури.

Встановлено, що Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області, незважаючи на фактичне  припинення  договірних  орендних відносин з фізичною особою більше двох років тому, безпідставно видано наказ про поновлення договору оренди землі загальною площею близько 58 га вартістю  понад 5 млн. грн., чим  безпідставно створено умови для набуття громадянином права оренди земельної ділянки без проведення земельних торгів, як це передбачено ст.124 Земельного кодексу України.

Зазначимо, на засіданні Ради регіонального розвитку у Києві Прем’єр-міністр Володимир Гройсман відсторонив від виконання обов’язків голови Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Олега Цвяха. 

На Держгеокадастр поскаржився голова Васильківської райдержадміністрації Дніпропетровської області Сергій Літвінов. Він повідомив, що від служби в усіх регіонах присутні так звані «смотрящі». Також Літвінов повідомив присутнім на засіданні, яке очолює президент Петро Порошенко, що в його районі зупинилася видача земельних ділянок учасникам антитерористичної операції на сході країни.

Зі свого боку Порошенко зазначив, що ані він, ані уряд, ані політична коаліція ніяких «смотрящих» не призначає і жодного відношення до них не має.

Автор: Іван МУРАХА