На Дніпропетровщині продовжують гинути діти

logo

Згідно статистики за 9 місяців, цього року в Дніпропетровській області на пожежах загинуло 4 дітей, травмовано — 13, а на водних об’єктах загинуло 9 дітей.За кожною такою цифрою – втрачене життя, непоправна біда, розпач від втрати,біль, — наголошує Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

Біда зазвичай трапляється тоді, коли діти залишаються напризволяще там, дена кожному кроці на них чекає небезпека. Озброїти дітей необхідними знаннями,потрібними для подальшої безпечної життєдіяльності є важливим завданням длякожного з нас, дорослих.

Для того, аби допомогти дітям пізнати цей світ та оминути можливі загрози,потрібно не лише розповісти їм про найголовніші правила безпеки та й самомусуворо дотримуватися правил безпечної життєдіяльності, демонструвати дітямвласним прикладом їх дотримання.

Також, слід навчити дитину користуватися телефоном для виклику екстрених служб:— у випадках пожежі або іншої надзвичайної ситуації необхідно викликати Службупорятунку по телефону «101»;— при конфліктних, критичних, криміногенних ситуаціях звертатись доспівробітників правоохоронних органів по телефону «102»;— у випадку поганого самопочуття або необхідності медичної допомоги викликайтешвидку допомогу по телефону «103»;— якщо відчули запах газу – дзвоніть по телефону «104».

Щоб уберегти дитину від біди, дорослим треба пам’ятати та дотримуватисьнаступних правил:— не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час,— забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бутинебезпечними,— не дозволяти підходити до обірваних електропроводів,— не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича,— не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна, визирати у відчинене вікно,— не дозволяти користуватися сірниками, відкритим вогнем, електричними йгазовими приладами без нагляду дорослих.