На Дніпропетровщині поліція вилучила фальсифікованого алкоголю на 30 млн грн

logo

Підприємство отримало певну кількість акцизних марок.

«Алкогольний бізнес вельми прибутковий, але для отримання ще більшого прибутку чиновники заводу задіяли протиправну схему збагачення, використовуючи корумповані зв’язки у фіскальній службі. Так, на заводі вироблялася лікеро-горілчана продукція, яка ніяк не враховувалася. Надалі пляшки маркували марками акцизного податку України, які нібито були знищені як невикористані», — повідомляють на сайті Нацполіції.

Щоб замаскувати факт використання невідповідної акцизної марки, зверху наліплювали додаткову етикетку з різними позначеннями. Готову до реалізацію продукцію розповсюджували на території області.

Фото: npu.gov.ua

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку або голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу.

У цій справі провели 13 санкціонованих обшуків на території двох областей (Дніпропетровської та Харківської), під час яких вилучили понад 590 тис пляшок, загальна вартість яких становить близько 30 млн грн. Також поліцейські вилучили понад 1 млн грн готівки.

Нагадаємо, що число жертв отруєння сурогатним алкоголем в Україні зросло до 65. Люди почали помирати від отруєння сурогатною горілкою 21 вересня. Спочатку смерті зафіксували тільки в Харківській області, потім з’явилися повідомлення про летальні випадки в Лимані Донецької області, Миколаєві та Рубіжному Луганської області.

Головне управління Фіскальної служби в Харківській області повідомило, що загибель людей зумовлена вживанням фальсифікованих алкогольних напоїв, зокрема горілки, на етикетках якої вказано «Пшенична» виробництва ТОВ «Олександрія БЛІГ».

Згодом, був затриманий 27-річний організатор підпільного «бізнесу». У нього вилучили чотири тонни спирту. Виготовлену продукцію він «тестував» на своїх знайомих. Незважаючи на те, що вони скаржилися на погане самопочуття після її вживання, хлопець продовжив виробництво сурогату та його реалізацію.