На Дніпропетровщині оновлюють музеї та відкривають нові

logo

Цьогоріч рішенням сесії Дніпропетровської обласно ради значну частину коштів, а саме 7 млн. грн., спрямували на відновлення Історичного музею Дмитра Яворницького. З них 1 млн. 800 грн. піде на капітальний ремонт музею «Літературне Придніпров’я».

Сьогодні голова обласної ради Гліб Пригунов відвідав цю унікальну будівлю 19 сторіччя, аби обговорити найближчі плани реконструкції. У музеї проведуть протиаварійні роботи з відновлення фасаду та стелі, адже зараз стан — критичний.

Директорка історичного музею Надія Капустіна зауважила: «Взагалі через тиждень нашому «Літературному Придніпров’ю» виповниться 20 років з моменту відкриття, тож ремонт і відтворення первісного вигляду фасаду зроблять будівлю справжньою окрасою нашого міста!».

Також у музеї проведуть ремонтні роботи системи опалення, замінять вікна та осучаснять територію. На подвір’ї хочуть створити справжній літературний двір, аби проводити виставки просто неба.

Увагу також приділять музейному центру Олени Блавацької. Нещодавно будинок отримав значення нерухомої пам’ятки України. Тож першочергове завдання зараз — створити якісну оновлену систему опалення. Гліб Пригунов дав завдання створити проектно-кошторисну документацію системи опалення за сучасними технологіями.

Одним із вагомих кроків у розвитку культури Дніпропетровщини є амбіційний план створення нового музею імені Олеся Гончара. Будинок великого письменника знаходиться в АНД районі, і його родина згодна передати будівлю на баланс історичного музею. Деталі стануть відомі вже згодом.

Голова обласної Гліб Пригунов наголосив: «Гроші, які ми спрямовуємо на розвиток культури, — це не подарунок музеям. Це кошти, які надходять від податків мешканців області. Усі разом ми маємо зберегти нашу культурну спадщину і гідно донести її до майбутніх поколінь!».

Сьогодні ж весь світ святкує День Музеїв. У Дніпрі вже традиційно пройде «Ніч музеїв». Гостей будуть дивувати насиченою програмою. Усі деталі дізнавайтеся на офіційних сайтах закладів.

Поделиться ссылкой: