На Дніпропетровщині інженери знімають лелечі гнізда з електроопор

logo

На Дніпропетровщині інженери знімають лелечі гнізда з електроопор - фото 1

Обережно та злагоджено. Так інженери ДТЕК знімають лелече гніздо. У селі Писарівка родина птахів оселилася на електроопорі. Місцеві розповідають, що сюди лелеки прилетіли ще 2 роки тому, а цьогоріч ще й мали поповнення.

«Згідно з народним повір’ям лелеки, що живуть поряд із будинком, приносять щастя в родину. Цього року вони повернулися до гнізда та вивели двох пташенят. Побачивши сюжет по телебаченню, я звернулася до Синельниківського РЕМ із проханням подбати про птахів. Бо гніздо могло впасти та пошкодити електролінію», — говорить жителька Писарівки Анастасія Кобзарева.

Якщо б гніздо впало — лелеки лишилися б без домівки, а люди — без світла. Аби цього не сталося, компанія ДТЕК встановлює спеціальні штучні платформи для птахів.

«Штучна платформа представляє собою кошик із міцних металевих прутів. На цій платформі закріплюється гніздо, а потім встановлюється на електричній опорі вище рівня електричних дротів. Така конструкція не дає важкому гнізду сповзти на лінію», — каже інженерка виробничо-технічного відділу Синельниковського об’єднаного району електричних мереж Юлія Полянська.

Загалом у Синельниківському районі звели вже 9 таких опор. Монтаж займає щонайбільше годину. Гніздо знімають та встановлюють за допомогою двох підйомників.

«Установка платформи для гнізд — це важливий орнітологічний і протиаварійний захід. Щорічно ми фіксуємо достатньо велику кількість птахів, які стикаються з лінією електропередач. Особливо до цього схильний білий лелека, який гніздиться на цих самих опорах. Саме тому встановлюються платформи. Ще на свої високовольтні лінії ми встановлюємо світловідбивальні маркери і захисні кожухи, таким чином роблячи наші лінії електропередач видимими, і при перельоті птахів, вони обходять їх стороною», — розповідає генеральний директор «ДТЕК Дніпровські електромережі» Андрій Терещук.