На Дніпропетровщині 60% заражень на ВІЛ/СНІД передаються статевим шляхом

logo

На Дніпропетровщині 60% заражень на ВІЛ/СНІД передаються статевим шляхом

Сьогодні на прес-конференції в медіа центрі  «Дніпро-Мост» лікарі, волонтери та громадські активісти озвучили статистику захворювань на ВІЛ/СНІД серед  українців, зокрема дніпрян. Про це повідомляє Дніпроград із місця подій.

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Наразі у світі більше 39 млн людей, інфікованих вірусом імунодефіциту. В Україні приблизно 220 тис на ВІЛ/СНІД. Дніпропетровська область займає ІІ місце в Україні за показниками захворюваності на ВІЛ-інфекцію та смертоносності від СНІДу. Станом на сьогодні медиками зафіксовано 26072 хворих, із них – 1300 дітей.

«Дослідження показують, що все ще 60% заражень на Дніпропетровщині відбуваються статевим шляхом. Це прикра тенденція. Однак ми на 4% скоротили кількість заражень від матері до дитини. Цьогоріч 97% малюків народилися здоровими від ВІЛ-позитивних матерів», — зазначила головний лікар комунального закладу «Дніпропетровський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» Ірина Чухалова.

Із 2016 року в нашій державі впроваджується стратегія «90-90-90», головною метою якої є досягти показника 90% у трьох випадках: під час виявлення, охоплення антиретровірусним лікуванням та зниження вірусного навантаження у людей, які приймають терапію. Це дозволить до 2020 року призупинити епідемію, а до 2030 року повністю  від неї позбавитися.

«Декілька днів поспіль проводимо комплекс заходів, аби привернути увагу громадськості  до такої проблеми. Ми організовуємо конференції, облаштовуємо у найбільш людних місцях Дніпра намети, де громадяни зможуть пройти безкоштовний експрес-тест на виявлення хвороби ВІЛ/СНІД інфекції. Усім зараженим ми даруємо «Абонемент на життя», з яким вони можуть отримувати безкоштовні ліки та психологічну підтримку від влади та наших благодійних організацій», — підкреслив керівник Дніпропетровського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/ СНІД» Олександр Колесник.

«Необхідно розвіяти міф про недоступність лікування. Інфікованим потрібно приймати себе такими, які вони є та якомога швидше розпочинати курс терапії», — додала голова ради громадської організації «Дорога життя» Світлана Калініченко.

Автор: Ліна ПАНЧЕНКО