На Дніпропетровщині збільшують обсяги збору насіння для майбутніх лісів

logo

Skip to content

На Дніпропетровщині збільшують обсяги збору насіння для майбутніх лісів

Якщо у 2022 році обсяги зібраного насіння на Дніпропетровщині сягали3 056 кг, і з них 3 000 кг – насіння дуба звичайного, то вже у 2023 цей показник виріс до 11573 кг, з них 56 кг сосни звичайної, 9 204 кг дуба та 2 313 кг інших порід. З початку 2024 року лісівники Дніпропетровщини вже зібрали 283 кг сосни, що в рази перевищує минулорічний показник по цій породі, крім цього, робота по збору насіння сосни буде продовжена і наприкінці року. Частина насіння вже висіяна у лісових розсадниках та дала перші сходи. Про цеповідомили у філії «Східний лісовий офіс» державного підприємства «Ліси України».

Зараз, завдячуючи сталій теплій погоді, працівники лісництв вже готуються до збору липи, яка є важливою медоносною рослиною і має велике значення для лісових екосистем.

«Її квіти приваблюють бджіл та інших запилювачів, що сприяє підтримці популяцій цих комах і, як наслідок, запиленню інших рослин. Крім цього, липа забезпечує значнукількість опаду листя, яке розкладається і збагачує ґрунт органічними речовинами, покращуючи його структуру і родючість. А коренева система липи допомагає зміцнювати ґрунт, запобігаючи його ерозії.

Загалом у літній період на Дніпропетровщині збирають насіння липи, берези, кісточкових та тутових порід. Зазначимо, що збір насіння також є важливим етапом у роботі лісових розсадників, де вирощують сіянці для подальшої висадки, що забезпечує безперервний цикл відновлення лісів», –інформують лісівники.

Навігація записів