На Дніпропетровщині куріння стає причиною кожного третього інфаркту та інсульту

logo

На Дніпропетровщині медики спостерігають тенденцію до зростання кількості серцево-судинних захворювань, пов’язаних із курінням. Воно стає причиною кожного третього інфаркту та інсульту. А загалом в Україні тютюнопаління є причиною 12% смертей.

Про це Відкритому розповіла лікарка-кардіологиня вищої категорії Катерина Шпак.

На Дніпропетровщині куріння стає причиною кожного третього інфаркту та інсульту - рис. 1

Катерина Шпак

У 1987 році Всесвітня організація охорониздоров’я оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. Він покликаний привернути увагу громадськості до руйнівного впливу куріння на здоров’я, а також до популяризації здорового способу життя та чистого повітря.

Щороку від інфаркту та інсульту, пов’язаних із курінням, помирають близько 100 000 українців. На Дніпропетровщині ситуація не краща: куріння стає причиною кожного третього інфаркту та інсульту.

“Куріння є однією з головних причин захворювань та смертності вусьому світі, і боротьба з ним – це наше спільне завдання. Тютюновий дим містить понад 7 000 хімічних речовин, багато з яких є токсичними та канцерогенними. Ці речовини руйнують серце та судини, негативно впливаючи на всі аспекти їхньої роботи. Я щодня стикаюся з пацієнтами, які мають проблеми з серцем через куріння. Вони скаржаться на біль у грудях, задишку, швидку втому, перебої в роботі серця, підвищений артеріальний тиск, набряки ніг. Тютюнопаління може призвести до розвиткубагатьох серцево-судинних захворювань, зокрема: ішемічної хвороби серця (стенокардії, інфаркту міокарда), інсульту, атеросклерозу, хронічної обструктивної хвороби легень, периферичних артеріальних захворювань. Як правило, трапляються і летальні випадки. Існує багато методів, які можуть допомогти кинути курити. З найефективніших можна виокремити індивідуальну психологічну, групову або медикаментозну терапію. Важливо проконсультуватися з лікарем, щоб підібрати метод, який буде найкращим саме длявас”, – пояснює Катерина Шпак.

Лікарка називає поширені міфи про тютюнопаління та його вплив на серцево-судинну систему:

електронні сигарети є безпечною альтернативою звичайним сигаретам;кальян є менш шкідливим, аніж звичайні сигарети;невелика кількість куріння не шкодить.

Більше дивіться у відео:

Підписуйтеся нанаш Телеграм-канал і сторінку Відкритого в Фейсбук, щоб першими дізнаватися про найважливіші події Дніпра.