На Дніпропетровщині чоловіка покусала змія, коли він прибирав на могилі

logo

На Дніпропетровщині чоловіка покусала змія, коли він прибирав на могилі. Про це розповідають медики «екстренки».

Подія сталася у Кам’янському районі. Про неї розповіла медикЛариса Буданцева, передаєNikopolnews.

За словами Лариси Буданцевої, минулий ранок роботи Кам’янської станції екстреної допомоги почався з укусу змії за ногу чоловіка, який прибирав на могилі. А потім стався другий укус змії – за руку.

Чоловікові було надано професійну допомогу.

Мешканцям, які перебувають наприроді, слід бути уважними і обережними.

Покусала змія: коли це може статися, що робити і як запобігти

На Дніпропетровщині чоловіка покусала змія, коли він прибирав на могилі

УМОЗ розповідають, що в Україні існує три види отруйних гадюк, а також вужі, полози, ящірки, черепахи та інші плазуни. Коли температура повітря перевищує середні показники, їхня активність  знижується, вони  стають малорухливими та млявими, тому зазвичай люди отримують укуси, якщо випадково наступають, сідають чи лягають на плазуна. Розказуємо, якнадавати першу допомогу при укусі змії і чого робити не варто, нагадуємо про правила безпеки, які вбережуть від укусів.

Що робити, якщо вкусила змія

Укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, якщо вас укусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.

Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликаєруйнування червоних кров’яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями.  Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.

У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоби отримати необхідну допомогу. Якщотранспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому:

Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався.Звільнійть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощоНа місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.Дайте постраждалому воду – при усусі змії важливо багато пити.Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.При транспортуванні покладіть ураженукінцівку на підвищення.Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.Чого не варто робити при укусі зміїне намагайтесь обробляти рану додатково;не припікайте рану;не накладайте джгут;не висмоктуйте отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливоотримати медичну допомогу.не вживайте алкоголь.

Найголовніша допомога для постраждалого – медична, тому якнайшвидше доправте постраждалого у лікарню. В Україні є антитоксин проти зміїної отрути. МОЗ уже затвердив розподіл антитоксину між регіонами. Нагадаємо, 1500 доз антитоксину проти зміїної отрути Україна отримала від Посольства Індії у якості гуманітарної допомоги. Ці ліки  мають сертифікат якості GMP.

Як вберегтися від укусів змій: правила безпекиОдягайтесь відповідноЯкщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.Перевіряйте місце привалуПеред тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь куди – пошурхотіть чи постукайте палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються абовідповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватись, тому убезпечте себе цією простою дією.Не торкайтесь неперевірених предметів рукамиЗмії часто ховаються в старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.Не робіть різких рухів

Якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже як правило змія просто не побачить нерухомий об’єкт. Кращезавмерти і чекати, доки гадюка відповзе, або без різких рухів відійти у сторону.

Змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки.

Ще новини Дніпропетровщини: Увага! На Дніпропетровщині людей кусають отруйні павуки через потепління – як вони виглядають