На автовокзалі Дніпра затримали фейкового волонтера

logo

На автовокзалі Дніпра затримали фейкового волонтера

Відома у Дніпрі волонтерка Олександра Каладжиєва проводжала на автовокзалі матір. У цей час до автобусу за напрямком Дніпро-Полтава зайшла жінка, яка представилась волонтеркою із, так званого, благодійного фонду «Іжаки», і почала просити грошей у пасажирів. Олександра чемно попросила її вийти з автобусу і не перекривати вихід, на що отримала відповідь: «Не заважайте мені працювати». Коли Олександра намагалася сфотографувати документи цієї «волонтерки», та почала відбиватися. Про це повідомляє Дніпроград із посиланням на Відкритий.

Аби затримати жінку, яку запідозрили у шахрайстві, пасажири викликали поліцію.

«Ми зайшли на сайт цієї організації і побачили більше ста коментарів про те, що це шахраї», — зазначила Олександра.

Насамперед вона хоче розібратися саме із благодійними фондами, які ошукують громадян під прикриттям директорів автовокзалів.

«Жінка телефонувала комерційному директору Ігорю і при поліціантах казала «Спустіться та захистіть мене, ми що, дарма вам платимо гроші?». За 10 хвилин він до нас спустився і запитав, що трапилось. На моє питання, чому вони вами прикриваються, почула: «вокзал — приватна власність і ми даємо їм дозвіл на сбір грошей на нашій території». А це підтверджує факт порушення закону, оскільки збір волонтерських коштів може здійснюватися тільки через рахунок в банку», — зазначила Олександра Каладжиєва.

Як розповів журналістам «Відкритого» ще один фейковий волонтер з подібного фонду, залежно від кількості збіру грошей, організація нараховує шахраям зарплатню.

Дніпрян закликають бути уважними, віддаючи гроші подібним благодійникам і завжди перевіряти справжність документів.

Автор: Іван МУРАХА