Мужня мода: у Дніпрі відкрилася виставка чоловічого вбрання минулих епох

logo

Мужня мода: у Дніпрі відкрилася виставка чоловічого вбрання минулих епох

Вчора, 25 травня, у Дніпрі відкрилася виставка, присвячена зразкам чоловічого вбрання від XVIII до ХХ століття. Про це повідомляє кореспондент Дніпрограда з місця проведення – історичного музею імені Яворницького.

Представлені на виставці експонати охоплюють час від XVIII до ХХ ст. Найстарші експонати – зразки традиційного козацького вбрання: куртас, кунтуш, пояси, шаровари.

Західноєвропейська мода цього часу презентована, зокрема, шовковим бальним жилетом, який нещодавно повернувся з реставрації. Окремо представлена колекція головних уборів – від «котелка» до «пиріжка».

До уваги відвідувачів також пропонуються різноманітні сорочки, краватки, фраки та різноманітні аксесуари, все це на фоні портретної галереї яскравих образів різних епох.

Як зазначається, у журналах мод ХІХ – початку ХХ століття чоловічий костюм майже не згадується, хіба що традиційний розділ «Карнавальний костюм» пропонував чудернацькі варіанти не лише дамам, а й представникам сильної статі.

Чоловічу моду ХІХ століття регламентувала держава, яка визначала форму одягу для будь-якого службовця, а на службі була переважна кількість чоловіків. Традиційно, найбагатші мундири мали військові, але й цивільна служба також вимагала мундиру.

Початок ХХ століття називають «останнім періодом рафінованої чоловічої елегантності», він дарував більше комфорту та вільності рухів. На зміну формальному сюртуку «у миру» прийшли просторі піджаки та широкі брюки.

Колекція чоловічого одягу в історичному музеї ДНІМ дозволяє простежити основні тенденції розвитку моди, але потребує ще поповнення.

Виставка триватиме до 10 вересня. Всі бажаючі зможуть познайомитись з експонатами щодня, крім понеділка та останньої п’ятниці місяця, в Білій залі (зала №10) з 10:00 до 17:00.

Раніше повідомлялося, що у Дніпропетровському національному історичному музеї відкрилась персональна виставка художника-баталіста Сергія Чайки. Окремий зал присвячувався історії запорізького козацтва — своєрідна авторська реконструкція історичного одягу, емоцій та героїчних подій. 

Автор: Людмила СТУПАК